Covid-19 inficēto skaits - 188
Papildināts

FOTO: AP/Scanpix

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 188 jauni Covid-19 gadījumi, bet divas personas mirušas, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Aizvadītajā diennaktī veikti 5312 testi.

Jauni COVID-19 gadījumi stacionāros – 7. Kopā stacionāros ārstējas 79 pacienti: 73 ar vidēji smagu slimības gaitu, 6 ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 300 pacienti.

Mutes un deguna aizsegu varēs nelietot persona, kas ir pārslimojusi Covid-19, kā arī ar konkrētiem nosacījumiem apmeklētāji tādos pasākumos, kuros ir fiksētas vai personalizētas sēdvietas. Sejas maska turpmāk būt jāvelk taksometru pasažieriem un vadītājiem, paredz valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrijā skaidro, ka nav precīzu pierādījumu, cik noturīga ir imunitāte pēc Covid-19 pārslimošanas, bet aplēses liecinot, ka sešu mēnešu laikā pēc pārslimota Covid-19 atkārtoti inficēties ar jauno koronavīrusu praktiski nav iespējams.

Ņemot vērā minēto, tiek noteikts: ja persona, uzrādot antivielu laboratoriskās izmeklēšanas rezultātus un izrakstu no pacienta slimības vēstures, var pierādīt, ka ir pārslimojusi Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā un šo faktu apliecina ārsta izsniegta izziņa, persona var nelietot mutes un deguna aizsegu.

Savukārt attiecībā uz publiskiem pasākumiem, kas tiek organizēti muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātru ēkās, koncertzālēs, kinoteātros, kongresu un konferenču centros un ar minētajām vietām saistītajās ārtelpās, ja pasākuma laikā apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās, mutes un deguna aizsegs nav jālieto. Ejot uz sēdvietu vai atstājot sēdvietu, personai jāievēro divu metru distancēšanās.

Vienlaikus grozījumos tiek precizēts, ka mutes un deguna aizsegus sabiedriskās vietās, piemēram, tirdzniecības vietās, muzejos un izstādēs, ir jālieto iekštelpās, bet to lietošana ārtelpās nav obligāta.

Tāpat precizēts, ka mutes un deguna aizsegus var nelietot ne tikai bērni līdz 13 gadu vecumam, bet arī personas ar īpašām vajadzībām, proti, acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru rezultātā personai trūkst spēju vai iemaņu sejas maskas lietošanai.

Uz augšu
Back