Polijas premjers aizstāv faktisko abortu aizliegumu

LETA/AFP
Polijas premjers aizstāv faktisko abortu aizliegumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP/SCANPIX

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis otrdien aizstāvējis pretrunīgi vērtēto tiesas lēmumu par abortiem, kas izprovocējis protestus.

Kā ziņots, Polijas Konstitucionālā tiesa pagājušo ceturtdien atzina, ka saskaņā ar konstitūciju abortu veikšana embrija defekta dēļ ir nelikumīga.

Tiesas lēmums ir faktisks abortu aizliegumam, jo tiesas noraidītais nosacījums ir pamatojums gandrīz visiem legālajiem abortiem Polijā.

Protesti pret tiesas lēmumu Polijā notiek jau sesto dienu pēc kārtas, un naktī uz otrdienu tie pārauga sadursmēs ar policiju un nacionālistiem.

"Agresijas, barbarisma un vandālisma izpausmes ir pilnīgi nepieņemamas," žurnālistiem sacīja Moraveckis, brīdinot, ka vardarbīgi protesti var saasināt situāciju, kā arī veicināt jaunā koronavīrusa izplatīšanos.

"Uzbrukumi reliģiskiem simboliem un baznīcām netiks pieļauti," uzsvēra Moraveckis.

Protesti pret tiesas lēmumu notikuši arī katoļu baznīcās.

Moraveckis aicināja visus, kam dārgas Polijas intereses, mēģināt mazināt saspīlējumu.

Kopš 1993.gada Polijā aborti atļauti tikai gadījumos, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas vai incesta rezultātā, un gadījumos, kad grūtniecība apdraud sievietes dzīvību vai embrijs ir deformēts.

Tiesas lēmums var veicināt likumprojekta pieņemšanu, kas aizliegtu abortus gadījumos, kad embrijam konstatēti defekti.

Polijā valdošā konservatīvā partija "Likums un taisnīgums" iepriekš šogad atbalstīja minēto likumprojektu, bet, saskaroties ar pretestību sabiedrībā, nolēma nodot jautājumu izskatīšanai konstitucionālajai tiesai.

Polijā, kuras iedzīvotāju skaits mērāms 38 miljonos, gadā legāli tiek veikti tikai nepilni 2000 legālu abortu, bet sieviešu organizācijas aplēsušas, ka aptuveni 200 000 abortu tiek veikti nelikumīgi vai ārzemēs.

Tiesas spriedums nav pārsūdzams, bet tas stāsies spēkā tikai pēc tam, kad būs publiskots oficiālajā žurnālā.

Tuvākajās dienās Polijā plānots turpināt protestus pret faktisko abortu aizliegumu.

Foto: Abortu aizlieguma pretinieki Polijā bloķē ceļus

Foto: Polijā protestē pret abortu aizliegumu 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu