P, 15.08.2022.

Krievija turpina noliegt Navaļnija saindēšanu

LETA/AFP
Krievija turpina noliegt Navaļnija saindēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas amatpersonas piektdien paziņojušas, ka opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs nav ticis saindēts, bet gan cietis no aizkuņģa dziedzera iekaisuma un vielmaiņas traucējumiem.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

Krievijas iekšlietu ministrijas Sibīrijas federālā apgabala Transporta pārvalde paziņojusi, ka ārsti, kas veikuši Navaļnija aprūpi pirms viņa pārvešanas uz Vāciju, apstiprinājuši savu iepriekšējo diagnozi - "vielmaiņas traucējumi un hronisks pankreatīts".

"Saindēšanas diagnoze (..) nav apstiprinājusies," teikts pārvaldes paziņojumā.

Pārvalde arī paziņojusi, ka nekādas indīgas vielas nav atrastas nedz uz Navaļnija drēbēm, nedz uz priekšmetiem, kas atradušies viņa viesnīcas numurā vai lidostas kafejnīcā, kur viņš redzēts pirms izlidošanas no Tomskas.

Eiropas Savienība (ES) saistībā ar Navaļnija saindēšanu jau vērsusi sankcijas pret vairākām Krievijas amatpersonām, norādot, ka šo noziegumu nevarētu pastrādāt bez Federālā drošības dienesta (FDD), Aizsardzības ministrijas vai pat prezidenta Vladimira Putina administrācijas līdzdalības.

Pats Navaļnijs apgalvo, ka par viņa saindēšanu atbildīgs ir Putins personīgi, kamēr Kremlis savu saistību ar to kategoriski noliedzis.

Tikmēr Krievijas Ārējā izlūkdienesta (SVR) vadītājs Sergejs Nariškins piektdien izteicies, ka NATO valstis esot iesaistījušās sazvērestībā nolūkā Navaļniju izmantot kā "sakrālu upuri", lai uzkurinātu Krievijā protesta noskaņojumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu