Izsolēs piedāvās iegādāties "Latvijas krājbankas" bijušo valdes locekļu īpašumus

Tiesneša āmurs FOTO: Ieva Čīka / LETA

Izsolēs piedāvās iegādāties likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem Dzintaram Pelcbergam un Andrejam Surmačam piederošus nekustamos īpašumus, liecina zvērinātā tiesu izpildītāja Mārča Midega paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Tostarp izsolē piedāvās iegadāties Pelcbergam piederošo nekustamo īpašumu, kuru veido dzīvokļa īpašums Nr.12 un pie tā piederošās kopīpašuma domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas un zemesgabala Rīgā, Tērbatas ielā 6/8. Nekustamā īpašuma novērtējums ir 86 100 eiro. Pēc kārtas tā ir pirmā izsole.

Izsoles sākumcena ir 86 100 eiro, kas nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Izsoles solis ir 1000 eiro. Piedzinējs ir "Latvijas krājbanka".

Tāpat izsolīs Surmačam piederošo nekustamo īpašumu - zemesgabalu 876 kvadrātmetru platībā Melleņu ielā 2, Jūrmalā. Nekustamā īpašuma novērtējums ir 7200 eiro. Pēc kārtas tā ir pirmā izsole.

Izsoles sākumcena ir 7200 eiro, kas nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Izsoles solis ir 400 eiro. Piedzinējs ir "Latvijas krājbanka".

Abas izsoles sāksies 20.novembrī plkst.13, bet noslēgsies 21.decembris plkst.13.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2017.gada jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Pirmās instances tiesas spriedums tika pārsūdzēts, un lieta nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas atstāja spēkā pirmās instances tiesas spriedumu.

Senāta Civillietu departaments 2020.gada aprīļa beigās atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināta administratora "KPMG Baltics" prasība pret bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem par 15 366 981 eiro solidāru piedziņu. Līdz ar to Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā.

Lietā kā atbildētāji ir septiņi likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušie valdes locekļi - Ivars Priedītis, Mārtiņš Bondars, Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Surmačs, Ilze Bagatska un Svetlana Ovčiņņikova. 

"Latvijas krājbankas" bijušais valdes priekšsēdētājs Priedītis savu vainu civillietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu no septiņiem bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem neatzīst. Viņš aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka šāds tiesas lēmums rada precedentu, lai jebkuras bankas jebkuru esošo vai bijušo valdes locekli varētu padarīt maksātnespējīgu.

Tikmēr Bondars tiesas procesu par līdzekļu piedziņu saistībā ar "Latvijas krājbankas" izsniegtajiem kredītiem iepriekš nodēvēja par politisku vēršanos pret viņu.

Tāpat vēstīts, ka 2011.gada nogalē "Latvijas krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Latvijas krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Latvijas krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

"Latvijas krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Priedītis, bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Pelcbergs un Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī Ovčiņņikovu.

Uz augšu
Back