Vīrietim piespriež 25 eiro sodu par pašizolācijas prasību neievērošanu, atvedot uz bērnudārzu bērnu

Aplikācijas telefonā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Chandan Khanna/AFP

Aizvadītās nedēļas nogalē policija piespriedusi 25 eiro sodu kādam vīrietim, kurš, neievērojot pašizolācijas prasības, uz bērnudārzu atvedis savu bērnu, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Piektdien, 13.novembrī, likumsargs konstatēja, ka 1983.gadā dzimis vīrietis pirmdien, 9.novembrī, ir atgriezies no Somijas un uzturas Tukuma novadā, taču neievēro pašizolāciju, ir aizvedis savu bērnu uz bērnudārzu. Policijā skaidroja, ka tādējādi vīrietis pakļāva citas personas inficēšanās ar Covid-19 riskam.

Tāpat noskaidrots, ka 37 gadus vecais vīrietis pirms ierašanās Latvijā nav aizpildījis elektronisko anketu personu uzraudzības informācijas sistēmā "www.covidpass.lv". Policists par notikušo sāka administratīvā pārkāpuma procesu.

Ņemot vērā to, ka pie atbildības saucamā persona atzina un nožēloja izdarīto, tika nolemts viņam piemērot naudas sodu 25 eiro apmērā.

VP Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā laika posmā no 13. līdz 16.novembrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu piecām personām piemērots administratīvā pārkāpuma sods desmit eiro apmērā, jo iedzīvotāji pirms ierašanās Latvijā nebija aizpildījušas elektroniskās anketas personu uzraudzības informācijas sistēmā "www.covidpass.lv".

Uz augšu
Back