Kariņš: Covid-19 izplatības pieaugums neliecina, ka varētu pārtraukt ārkārtējo situāciju

Premjers Krišjānis Kariņš FOTO: AFP/SCANPIX

Covid-19 izplatības pieaugums neliecina, ka valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pārtraukt, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Jautāts, vai valdība plāno pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, Kariņš akcentēja, ka Covid-19 turpina izplatīties, par ko liecina vairāki epidemioloģiskie faktori, tostarp slimnīcu piepildījums ar jauniem Covid-19 pacientiem, kas liek ārstniecības iestādēm pārstrukturizēt darbu un pārcelt plānotos veselības aprūpes pakalpojumus.

"Patlaban slimnīcas turpina piepildīties un saslimušo skaits pieaug, kas ļauj secināt, ka tuvākajā laikā nebūs tādi apstākļi, kas ļautu ārkārtējo situāciju pārtraukt," atzina premjers.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.decembrim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 116 inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem 57% jeb kopumā 66 gadījumi reģistrēti Rīgā, Liepājā un Mārupes novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 49 jauni inficētie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2183 cilvēki.

Tikmēr Mārupes novadā reģistrēti deviņi jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 98 cilvēkus.

Savukārt Liepājā aizvadītajā diennaktī atklāti astoņi jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits pilsētā ir pieaudzis līdz 97 cilvēkiem.

Pa četriem jauniem inficētajiem aizvadītajā diennaktī ir reģistrēti Jelgavā, Salaspils un Baldones novadā. Virknē citu novadu aizvadītajā dienā reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2183, Daugavpilī - 569, Jūrmalā - 132, Jelgavā - 111, Krāslavas novadā - 107, Mārupes novadā - 98, Liepājā - 97, kā arī Rēzeknē - 88 iedzīvotāji.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem 27 ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem, 18 - vecāki par 70 gadiem, 16 - vecumā no 40 līdz 49 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

Uz augšu
Back