Pk, 19.08.2022.

Anglija saīsina karantīnas periodu iebraucējiem no ārvalstīm

TVNET/LETA/AFP
Anglija saīsina karantīnas periodu iebraucējiem no ārvalstīm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Londona 23. novembrī
Londona 23. novembrī Foto: Reuters/ScanPix

Ceļotājiem, kas ierodas Anglijā no ārvalstīm, no decembra vidus būs jāpavada īsāks laiks karantīnā, ja piecas dienas pēc ierašanās viņu Covid-19 tests būs negatīvs, otrdien paziņoja Lielbritānijas valdība.

Valdība cer, ka jaunie noteikumi atdzīvinās ceļošanas industriju, sevišķi aviāciju, kas piedzīvojusi strauju ceļotāju skaita krišanos pandēmijas apkarošanai noteikto ierobežojumu dēļ.

Ceļotāji, kas ierodas Anglijā ar gaisa transportu, prāmi vai vilcienu, no 15.decembra varēs izbeigt karantīnu, ja vismaz piecas dienas pēc ierašanās veikts Covid-19 tests būs negatīvs.

Pašlaik tiem, kas ierodas Anglijā, ir jāpavada pašizolācijā 14 dienas.

Pasažieriem vajadzēs iepriekš rezervēt privātu pārbaudi un karantīnu. Tiem, kas izvēlēsies neiziet testu, būs jāievēro divu nedēļu karantīna.

"Mūsu jaunā testēšanas stratēģija ļaus mums ceļot brīvāk, tikties ar mīļajiem un sekmēt starptautisko biznesu," sacīja transporta ministrs Grānts Šapss.

"Dodot cilvēkiem izvēli testēties piektajā dienā, mēs arī atbalstām ceļošanas industriju, kamēr tā turpina atgūties no pandēmijas."

Lielbritānijas valdība nosaka transporta politiku Anglijai, bet Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas administrācijas nosaka savu transporta politiku.

Londona mainīja kursu pēc iepazīšanās ar pierādījumiem, ka tests pēc piecu dienu pašizolācijas "sniedz ievērojami labākus rezultātus" nekā tests ierašanās laikā. 

Jaunā stratēģija ir saistīta ar finansiāla atbalsta plānu komerciālajām lidostām Anglijā.  

"Aviācijas industrija ir vitāli svarīga mūsu ekonomikai, radot darbavietas un veicinot izaugsmi," sacīja finanšu ministrs Riši Sunaks.

Lielbritānijā ir reģistrēti vairāk nekā 55 000 nāves gadījumi cilvēkiem ar pozitīvu Covid-19 testu, un tas ir lielākais šādu nāves gadījumu skaits Eiropā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu