Pk, 31.03.2023.

"Latvijas zaļais punkts": Jau patlaban 70-80% mājsaimniecības atkritumu ir šķirojami

TVNET
"Latvijas zaļais punkts": Jau patlaban 70-80% mājsaimniecības atkritumu ir šķirojami
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Unsplash

Jau tagad 70-80% mājsaimniecības atkritumu ir šķirojami, trešdien "Eco Baltia grupa" piederošā uzņēmuma "Latvijas zaļais punkts" ikgadējā konferencē "Latvija - valsts bez atkritumiem" sacīja "Latvijas zaļā punkta" direktors Kaspars Zakulis.

Viņš atgādināja, ka šķirojams ir papīrs, stikls, kartons, spuldzes, baterijas, riepas, tekstils un citi atkritumi.

Zakulis uzsvēra, ka arī iedzīvotāju vēlme šķirot ir liela - "Latvijas zaļā punkta" reizi divos gados veiktā iedzīvotāju aptauja rāda, ka 85% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka šķirot atkritumus ir svarīgi. Tas ir pieaugums par 2,4 procentpunktiem, salīdzinot ar iepriekšējo 2018.gada aptauju.

Tāpat aptauja parādījusi, ka 62,1% iedzīvotāju dod priekšroku zīmoliem, kuri iestājas par tīru vidi.

Tas ir pieaugums par 8,6 procentpunktiem. Savukārt 44,2% iedzīvotāju ir gatavi maksāt vairāk par precēm, kuru iepakojums ir pārstrādājams vai atkārtoti izmantojams, kas ir pieaugums par 3,8%).

Zakulis piebilda, ka 60,4% aptaujāto norādījuši, ka šķirošanas konteineri atrodas pieejamā attālumā no dzīvesvietas. 2018.gadā tā atbildēja 55,4% iedzīvotāju.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere konferencē pastāstīja, ka Latvijas rīcības plāns pārejai uz aprites ekonomiku un Eiropas zaļais kurss paredz ambiciozus mērķus -

jāpanāk, ka 2035.gadā atkritumu poligonos tiek noglabāti tikai 10% sadzīves atkritumu.

Savukārt 65% atkritumu ir jāpārstrādā, bet atlikušos 25% varētu izmantot enerģijas ražošanai, piebilda Vesere.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu