TVNET lasītāji piepilda 33 bērnu sapņus Jelgavas rajonā
Paldies visiem rūķiem!
Foto: Jānis Škapars/TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Jau 11 gadu TVNET rīko Ziemassvētku labdarības akciju «Sagādā prieku», kuras laikā ar mūsu lasītāju lielo atbalstu esam jau iepriecinājuši teju 300 mazo ķiparu. Arī šogad, par spīti pandēmijas laikam, ievērojot visus drošības noteikumus, aicinājām pieteikties "rūķus" 33 bērniņiem no mazturīgām, audžuģimenēm un ģimenēm, kurās ir bērniņi ar īpašām vajadzībām.

Trīsdesmit trīs vēstulītes šogad mūsu rūķu pastam pienāca no Jelgavas rajona. Arī šogad, pateicoties Latvijas Bērnu fondam, mēs varējām uzzināt, par ko sapņo tieši tie ķipari, kuriem prieks ir visvairāk nepieciešams.

Kā jau ik gadu, bērni ar lielu centību rakstījuši vēstules ar lūgumu piepildīt sapni. Kādai meitenei tas ir molberts zīmēšanai, kādam zēnam futbola bumba.

Sapņots tiek par leļļu māju, leļļu ratiņiem, Lego konstruktoriem, skrituļslidām - visām košām lietām, kas  tā vien kārdina bērnus.

Foto: TVNET

Daudzi bērni arī min arī mīlestību pret mūziku, jo lūgta tika lietota ģitāra, tumbiņas un austiņas, lai varētu klausīties iemīļoto mūziku. 

Citās vēstulītēs tika jautāts pēc lielākām dāvanām - datoriem, telefoniem un planšetēm, jo mācības attālināti dažiem bērniem tehnoloģiju trūkuma dēļ ir apgrūtinošas. Īpaši aizkustināja kādas meitenes vēstule, kur lūgts tiek dators,

jo pēc gaidāmās muguras operācijas, viņai nāksies ilgi palikt uz gultas, tāpēc portatīvais dators, kaut lietots, būtu viņas kvēlākā vēlēšanās.

Foto: TVNET

Tāpat daudzbērnu mammas rakstītā vēstulīte mazās Adrias vietā par vajadzību pēc planšetes nav kaprīze, bet tiešām nepieciešamība: "Adria ir bērniņš ar īpašām vajadzībām. Vieglākai ikdienai ģimenei noderētu planšete, kurā meitenītei vērot mīļākās multfilmas un klausīties dziesmiņas, kamēr mammai jāveic mājas solis."

Vēl kādā jaukā ģimenē abas vecāku lomas pilda tētis un strādā nepaguris, lai apgādātu savus bērnus. 

Visus bērnus vieno viens - ticība brīnumam un savam sapnim!

Rūķu lielās sirdis patiešām aizkustina...

Izlasījuši vēstules, sākām meklēt bērniem rūķus. Apzinoties esošo situāciju, mazliet baidījāmies, cik liela būs atsaucība, - tomēr lieki!  Kļūst ļoti silti ap sirdi, jo rūķi ir tepat līdzās, kā katru gadu, un atsaucas. Dažs jau ne pirmo gadu pazīst šo akciju un pat raksta redakcijai, jautājot, kur kavējas vēstulītes, - jo rūķis jau gatavs iepriecināt!

Jāsaka, ka varam lepoties ar TVNET lasītājiem, kuriem sirsnība un palīdzēt griba ir tik liela, ka teju skrien stāties rindā pie dāvanu saraksta pat no ārvalstīm. 

Rūķu sarūpētais dāvanu kalns
Rūķu sarūpētais dāvanu kalns Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Bija arī kāda ļoti aizkustinoša tikšanās ar jaunu vīrieti, kurš meitenei piepildīja sapni, nē, pat abus sapņus, jo vēstulē bija norādīts velosipēds, ar ko doties uz skolu (meitenei ceļš līdz skolai patāls) vai skrituļdēlis. Satiekot ''rūķi", uzzinājām, ka vīrietis ir mediķis, kam ikdiena paiet ātrajā palīdzībā, glābjot dzīvības. Atliek vien dziļā cieņā pateikties mūsu rūķim un apbrīnot spēju vēl atrast laiku būt par "rūķi"! Kad atvadījāmies un biju piebāzusi viņa jakas kabatas pilnas ar konfektēm, viņš pagriezās un teica: "Es atkal vēlos pateikties jums, TVNET, par to, ka mēģināt izaudzināt to tautu un sludināt masku nēsāšanu. Man kā mediķim tā ir cieņa..." 

Mazai atkāpei un "paskriešanai" notikumiem uz priekšu - šī ir tā laimīgā meitene, kura patiešām neticēja, ka šogad tiks pie sava velosipēda! 

Meitene jau pagājušā gadā sapņoja par velosipēdu, bet tad kārta bija brālim un bija jāpaciešas. Šogad beidzot ir tā laime. Vairs nebūs jābraukā uz skolu ar velosipēdu, kas sen jau ir par mazu!
Meitene jau pagājušā gadā sapņoja par velosipēdu, bet tad kārta bija brālim un bija jāpaciešas. Šogad beidzot ir tā laime. Vairs nebūs jābraukā uz skolu ar velosipēdu, kas sen jau ir par mazu! Foto: Jānis Škapars/TVNET

Katram bērniņam arī šogad apsveikuma kartītes zīmēja kāds cits bērniņš - šoreiz krāšņo atklātnīšu autori ir Rīgas 41. vidusskolas 3b skolnieki! 

Arī šogad, kaut maskās esot un 2 metru attālumā, mirklis, kad satiec rūķi, ir tikpat saviļņojošs kā lasīt bērnu vēstules. Vēlreiz milzīgs paldies par to, ka esat, mūsu TVNET lasītāji!

Viens no dāvanām piekrautajiem auto!
Viens no dāvanām piekrautajiem auto! Foto: TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Satikšanās ar rūķi maskā un 2 metri nespēj mazināt sajūsmu

Arī šogad mēs devām iespēju palīdzēt visiem, kas vien to alka, un divos auto ar pilniem bagāžniekiem devāmies uz Jelgavas pusi nodot dāvanas. Apstākļi mums liedza nodot katru rūķa dāvanu bērniņiem rokās, tāpēc talkā nāca Jelgavas pašvaldība, kas ar ziemeļbrieža ratiem līdz svētkiem izvadāja dāvaniņas.  

Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tomēr ar divām ģimenēm radām iespēju satikties drošos apstākļos, lai bērniem dāvātu prieku un ticību, ka rūķis patiešām ir un turpina savus labos darbus, pat ja ir maska uz sejas un jāturas pa gabalu. 

No ģitāras līdz spēļu auto - dāvanas ir tik dažādas, bet visas tik ļoti kārotas!
No ģitāras līdz spēļu auto - dāvanas ir tik dažādas, bet visas tik ļoti kārotas! Foto: Jānis Škapars/TVNET
Rūķis klusi, klusi kā jau pienākas izkārto dāvaniņas zem piemājas eglītes
Rūķis klusi, klusi kā jau pienākas izkārto dāvaniņas zem piemājas eglītes Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piebraucot pie mājām, bērni jau nepacietīgi dīdījās pie loga, nevarot sagaidīt brīdi, kad pret sagatavoto pantiņu saņems savu dāvaniņu. 

Bērnu sajūsma par dāvanām ir vārdos neaprakstāma, jo tās ir patiešām gaidītas un vajadzīgas – paldies, mīļie lasītāji, vēlreiz! 

Tā spiegšana un prieks!
Tā spiegšana un prieks! Foto: Jānis Škapars/TVNET
Tik žēl, ka nedrīkstam apkampties... Bet nekas, to nākamgad!
Tik žēl, ka nedrīkstam apkampties... Bet nekas, to nākamgad! Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tik nepierasti, ka pantiņu nevar skaitīt tuvu rūķi, bet tik patīkami, ka tomēr tas apciemo tevi un tavu ģimeni!

Lai aiznestu sapņu auto, jāsauc palīgā māsiņas
Lai aiznestu sapņu auto, jāsauc palīgā māsiņas Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pie otras ģimenes mēs paciemojāmies un projām devāmies ar kasti lauku labumu un pašu šūtām sejas maskām - rūķim un fotogrāfam!

Kastē pašu rokām gatavoti labumi mūsu svētku galdam
Kastē pašu rokām gatavoti labumi mūsu svētku galdam Foto: Jānis Škapars/TVNET
Pantiņi 2 metru attālumā!
Pantiņi 2 metru attālumā! Foto: Jānis Škapars/TVNET
Foto: Jānis Škapars/TVNET
Paldies, rūķi!
Paldies, rūķi! Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pārējās dāvaniņas izvadāja "Jelgavas" pašvaldības čaklie rūķi, kuriem pateicoties visi bērni īsi pirms Ziemassvētkiem saņēma savas dāvaniņas. Acīs tāda prieka dzirksts un sirsniņa pukst satraukti!

Neticamais - acīm redzamais! Brīnumi notiek!
Neticamais - acīm redzamais! Brīnumi notiek! Foto: TVNET lasītāja
Meitene ļoti mīl fotogrāfēt - īpaši bērnus un dabu. Tagad viņai būs savs fotoaparāts ar objektīvu, kas nācis no tikpat kaislīga fotogrāfa rokām.
Meitene ļoti mīl fotogrāfēt - īpaši bērnus un dabu. Tagad viņai būs savs fotoaparāts ar objektīvu, kas nācis no tikpat kaislīga fotogrāfa rokām. Foto: TVNET lasītāja
Kamēr mazā Adria skatās multenes planšetē - mamma beidzot var pagūt apdarīt mājas soli, jo meitenīte ir īpašais bērniņš, kam vajadzīga liela uzmanība.
Kamēr mazā Adria skatās multenes planšetē - mamma beidzot var pagūt apdarīt mājas soli, jo meitenīte ir īpašais bērniņš, kam vajadzīga liela uzmanība. Foto: TVNET lasītāja

Viss pasākums, kas lika atplaukt smaidā bērniem, mums pašiem ir vislielākā dāvana!

Tā jau šogad bērniem ir atņemts skolas sols, brīnišķīgie svētku koncerti un pasākumi. Iespējams, mājās valda neierasts uztraukums un vecākus moka bezmiegs.

Zināt, kāpēc bērni tik ļoti mīl Ziemassvētku vecīti? Tāpēc, ka tas no tiesas ir brīnums, kas vienmēr smaida, ieklausās tevī, paņem klēpī, un vēl tev ir iespēja saņemt no viņa dāvanu. Tās vienmēr ir pozitīvas emocijas, kas visdrūmāko bērna ikdienas dzīvi kaut uz brīdi pārvērš pasakā, kurai gribas noticēt!

Šogad tas viss izpaliek un bērni nedrīkst pat pārbaudīt vai vecīša bārda ir īsta... 

Šogad rūķis var cieši apmīļot tikai mājas kaķus un  paglaudīt sunīšus...

Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tāpēc notrīs sirds apzinoties, ka  lielākā dāvana cilvēkam ir otrs cilvēks! Vai ne? Tāpēc rūpēsimies viens par otru un saudzēsim veselību, jo tā vienmēr būs pirmajā vietā!

Ir prieks apzināties, ka mūs, TVNET, ik dienu lasa cilvēki, kuri labprāt sadodas rokās, lai darītu labas lietas. Tas patiešām uzmundrina, un gribas dot pretī arī viņiem interesantas, skaistas un sirsnīgas izjūtas! 

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš:

“Pirmkārt jau vislielākais paldies TVNET lasītājiem, kuri šajā ļoti grūtajā laikā atrada iespēju sarūpēt dāvanas pilnīgi visiem bērniem, kas šogad uzrakstīja vēstules Ziemassvētku vecītim! Bērni jau gaida dāvanas katrus Ziemassvētkus, neskatoties uz pandēmijām un ārkārtas situācijām. Šie bērni, kas rakstīja vēstules, nav dzīves izlutināti. Iespējams, kādam tas uz visu dzīvi nostiprinās ticību labajam un pēc gadiem viņi atcerēsies šo dāvanu un paši kļūs par Ziemassvētku vecīša palīgiem jau citiem bērniem. Un saņemt tieši to, ko bērns ir vēlējies, par ko sapņojis, – tā ir patiesa labdarība no mums, pieaugušajiem; sadzirdēt bērna teikto, lai arī brīžiem var šķist, ka šīs vēlmes ir grūti piepildīt. Un ne mazāk liels paldies arī TVNET par šo akciju, par to, ka šajā sarežģītajā laikā atrada iespēju tomēr to īstenot! Domāju, ka bērnu prieks par saņemto dāvanu ir lielākā dāvana mums pašiem šajos Ziemassvētkos. Lai visiem stipra veselība!”

Šogad TVNET kolektīvam līdzi devās vairāki draugi, kuriem vēlamies teikt lielu un sirsnīgu paldies. Bez viņiem šī tikšanās nebūtu izdevusies tik interesanta un mīļa!

Paldies:

  • mīļajiem TVNET lasītājiem - rūķiem,
  • Latvijas Bērnu fondam un Veronikai;
  • Jelgavas pašvaldības čaklajiem rūķiem;
  • Bite Latvija par sagādāto telefonu;
  • 41.vsk. 3b klases skolniekiem par skaistajām apsveikuma karītēm!
  • Un, protams, visam TVNET kolektīvam, kuri nepagura pielikt savu roku visā procesā, atbalstot cits citu. Saņemot, iesaiņojot, pārskaitot un aizvedot dāvaniņas. Īpašs paldies kolēģim Jānim Škaparam par sirsnīgajām bildēm!

 SKATIES VAIRĀK FOTO GALERIJĀS!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu