Sv, 5.02.2023.

Cik gara būs Levita Vecgada uzruna un kādas krāsas kaklasaiti prezidents izvēlēsies šoreiz?

Egoiste
Cik gara būs Levita Vecgada uzruna un kādas krāsas kaklasaiti prezidents izvēlēsies šoreiz?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: LETA

Katrā gadu mijā Latvijas iedzīvotājus ar televīzijas starpniecību  uzrunā valsts augstākās amatpersonas, tostarp arī Valsts prezidents, kura runa ir teju neatņemama Jaunā gada sagaidīšanas sastāvdaļa, ko vēro gan lieli, gan mazi. 

Tāpat par gada nogales tradīciju nu jau kļuvušas arī “Betsafe” bukmeikeru prognozes par prezidenta Vecgada uzrunas garumu un viņa izvēlētās kaklasaites krāsu. Šogad eksperti vērtē arī to, vai Egila Levita runas ilgums pārsniegs pretrunīgi vērtētā Saeimas deputāta Alda Gobzema uzrunu saviem sekotājiem sociālajos tīklos.

Populārākā no “Betsafe” prognozēm gadu no gada ir par Valsts prezidenta izvēlētās kaklasaites krāsu Vecgada vakarā.

Diplomātiskais protokols paredz, ka svētku uzrunās Valsts prezidentam piemērotākā kaklasaite ir sarkana vai bordo, vairumā gadījumu tā arī ir šajos toņos.

Taču piedzīvoti arī citi gadījumi, piemēram, Raimonds Vējonis pirmajā uzrunā 2015. gadā izrādīja savu partejisko piederību, apsējis zaļu kaklasaiti. Savukārt Egils Levits nereti priekšroku dod tauriņam, ko valkāja arī inaugurācijas ceremonijā. Tomēr, par spīti visiem izņēmumiem, ekspertu prognozes ar

70% varbūtību pauž, ka šoreiz diplomātiskais protokols tiks ievērots un svinīgajai uzrunai būs izvēlēta sarkana kaklasaite.

Kā citi iespējamie favorīti ar vienādu 10% varbūtību minēta arī zila vai melna krāsa.

Papildus ik gadu tiek prognozēts arī prezidenta gadu mijas uzrunas ilgums, kas katram līdzšinējam prezidentam ir bijis atšķirīgs, vidēji svārstoties no trim līdz sešām minūtēm. Tā, piemēram, 2016. gadā Raimondam Vējonim Vecgada uzrunā pievienojās arī kundze Iveta Vējone, runai pagarinoties, taču tā vienmēr iekļāvusies trīsarpus minūšu robežās. Turpretī kādreizējo valsts prezidentu Valda Zatlera un Andra Bērziņa uzrunas savulaik bijušas arī sešas un pat nepilnas 11 minūtes garas, bet Egils Levits pērn savā pirmajā Vecgada uzrunā runāja mazliet ilgāk nekā piecas minūtes. Ņemot vērā, ka aizvadītais 2020. gads visā pasaulē bijis dažādu līdz šim nepieredzētu izaicinājumu pilns un šobrīd Latvijā ir noteikta ārkārtējā situācija, tiek prognozēts, ka

Levita uzruna varētu būt vēl garāka nekā viņa pirmajā prezidentūras gadā. Taču bukmeikeru domas dalās, un tas, ka uzrunas garums pārsniegs piecarpus minūšu atzīmi, tiek vērtēts vien ar 50% iespējamību.

Ik gadu likmes liekam arī uz to, cik reizes prezidents savā uzrunā pieminēs vārdu “Latvija”. Raimonds Vējonis, 2018. gadam noslēdzoties, savā uzrunā tautai vārdu “Latvija” izteica 4 reizes, savukārt 2019. gada Vecgada uzrunā Egils Levits Latviju pieminēja 5 reizes. Tādējādi arī šogad paredzam, ka Latvija gadumijā tiks pieminēta vismaz 5 reizes,” komentē “Betsafe” prognožu eksperts Valters Rozmanis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu