Neizmet Ziemassvētku eglīti: kā no tās pareizi atbrīvoties

TVNET
Neizmet Ziemassvētku eglīti: kā no tās pareizi atbrīvoties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Vides apsaimniekošanas uzņēmumi aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos. 

Apsaimniekošanas uzņēmumi saviem klientiem jau no 28.decembra nodrošina vairākas iespējas nodot svētku eglītes, lai tās ilgstoši neatrastos pilsētvidē, kā arī lai novērstu to noglabāšanu atkritumu poligonos.

 “Šogad, kad daudzi svētkus aizvada neierasti šaurākā lokā savās mājvietās, kā nemainīga Ziemassvētku sastāvdaļa tomēr ir un būs eglīte. Tās galvenā funkcija ir vairāku nedēļu garumā priecēt mūsu acis un sirdis, kas šajā laikā ir pat īpaši svarīgi. Tomēr tikpat svarīgi ir pēc tam parūpēties, lai jau nokaltušais svētku kociņš varētu piedzīvot pienācīgu “otro dzīvi”, nevis tiktu noglabāts poligonā kopā ar vairākiem tūkstošiem citu egļu. Tāpēc aicinām katram apzināties savas iespējas videi draudīgā veidā atbrīvoties no nozaļojušā svētku dekora – kompostēt, izmantot iekuram mājās, nogādāt uz briežu dārziem, kā arī izmantot vides apsaimniekotāju sniegtās iespējas, jo arī nokaltušai eglītei var atrast savu vērtību tālāk par poligonu,” aicina “Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas sektora vadītājs Jānis Aizbalts.

SIA “Eco Baltia vide” saviem klientiem piedāvā eglītes bez maksas nodot kādā no uzņēmuma apsaimniekotajiem atkritumu šķirošanas laukumiem – Getliņu ielā 5, Rumbulā, kā arī “Kadagas attīrīšanas ietaises”, Kadagā, Ādažu novadā. Tāpat Rīgas Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas, kā arī Babītes, Mārupes, Salaspils, Ādažu  novadu iedzīvotājiem tiek nodrošināta eglīšu bezmaksas savākšana no klienta adreses. SIA “Eco Baltia vide” eglīšu savākšanu bez maksas nodrošinās līdz 2021.gada 31.janvārim. Pēc tam pakalpojums tiks sniegts par samaksu - 2,50 EUR (ar PVN) par vienu eglīti. 

Ņem vērā - ja eglīte ir ievietota plastmasas podiņā, to noteikti vajadzēs noņemt, jo tas traucēs pārstrādes procesam. 

SIA “Eko Kurzeme” klienti eglītes varēs bez maksas nodot šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas ielā 11, pirms tam zvanot pa tel.20201995, kā arī šķirošanas laukumā Saldū, Dzirnavu ielā 30, iepriekš piesakoties pa tel. 22022418. Ja nav iespēja pašam nogādāt eglīti uz šķirošanas laukumu, tad to var novietot blakus sadzīves atkritumu konteineram.

Savukārt Siguldas pilsētas SIA “Jumis” nodrošina eglīšu pieņemšanu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, kur Siguldas novada iedzīvotāji tās var nodot bez maksas. Pēc iepriekšēja pieteikuma Siguldas pilsētas robežās Ziemassvētku eglīšu savākšana tiks nodrošināta arī no mājsaimniecībām. Maksa par eglītes izvešanu ir 2,50 eiro par vienu eglīti (ar PVN). Pakalpojumu var pieteikt, zvanot uz tel. 26112288 vai rakstot uz e-pastu info@jumis.lv.

Tāpat eglīšu izvešanu veic arī apsaimniekošanas uzņēmums "Clean R", kas Rīgā un citās pašvaldībās bez maksas nodrošinās svētku eglīšu izvešanu. "Clean R" klientiem bez maksas eglīšu izvešana būs pieejama līdz 28.februārim. Klientam iepriekš jāpiesaka pakalpojums, rakstot uz Clean R klientu apkalpošanas centra e-pastu kc@cleanr.lv, norādot eglīšu skaitu. Jāņem vērā, ka apsaimniekošanas uzņēmums pieteikumus pieņem tikai elektroniski. Pēc pieteikuma saņemšanas, uzņēmums pieteicējam nosūtīs plānoto eglītes izvešanas datumu. Lai nodrošinātu eglītes izvešanu plānotajā datumā, tā jānovieto pie sadzīves atkritumu konteineriem vai lielgabarīta atkritumu uzkrāšanas vietā ne vēlāk kā iepriekšējā vakarā pirms plānotās izvešanas.

Būtiski atcerēties, ka sadzīves atkritumu konteinerā eglīti ir aizliegts izmest  

-  jo tās lieki aizņem vietu, tāpēc atkritumu izvešana ir nepieciešama biežāk, kas savukārt sadārdzina atkritumu izvešanas maksu. pareizi ir to novietot pie konteinera. Tas attiecināms kā un daudzdzīvokļu namu, tā arī privātmāju iedzīvotajiem. 

No iedzīvotājiem savāktās eglītes netiks izmestas atkritumu poligonos kā citi sadzīves atkritumi; to utilizācijai tiks nodrošināti videi draudzīgāki risinājumi, piemēram, tās tiks pārstrādātas šķeldā, nodotas kā kurināmais, daļa nonāks briežu dārzos, bet citas tiks nodotas kā bioloģiskie atkritumi. 

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu