Pk, 19.08.2022.

Sīrijā uzbrukumā no slēpņa autobusam nogalināti vismaz 15 cilvēki

TVNET/LETA/AFP
Sīrijā uzbrukumā no slēpņa autobusam nogalināti vismaz 15 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Kara postījumi Sīrījā.
Kara postījumi Sīrījā. Foto: Shutterstock

Uzbrukumā no slēpņa autobusam Sīrijā nogalināti vismaz 15 cilvēki, pirmdien paziņojusi Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Kaujinieki svētdienas vakarā Hamas provincē uzbruka autobusam, kur vairums pasažieru bija karavīri, vieglajām automašīnām un degvielas cisternām.

Saskaņā ar SOHR rīcībā esošo informāciju nogalināti astoņi karavīri, četri režīma sabiedrotie kaujinieki un trīs civiliedzīvotāji.

Atbildību par uzbrukumu neviens vēl nav uzņēmies, bet SOHR ziņoja, ka vainīgs teroristu grupējums "Islāma valsts".

Uzbrukumā 15 cilvēki tika ievainoti.

Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA vēstīja, ka teroristu uzbrukumā gājuši bojā deviņi cilvēki, kas visi bijuši civiliedzīvotāji.

Pagājušajā nedēļā "Islāma valsts" paziņoja, ka 30.decembrī grupējuma kaujinieki uzbruka autobusam Deir ez Zoras provincē, nogalinot vismaz 37 karavīrus.

"Islāma valsts" 2014.gadā ieņēma plašas teritorijas Sīrijā un Irākā un pasludināja tur kalifātu, tomēr pēc vairākām sekmīgām operācijām abās valstīs džihādistu kalifāts tika sakauts.

Grupējums Sīrijā tika uzveikts pērn martā, tomēr džihādistu organizācijas "snaudošās šūniņas" ik pa laikam mobilizējas uzbrukumiem, kas biežāk notiek Homsas un Deir ez Zoras provinču tuksnešos.

Sīrijas pilsoņkarā, kas aizsākās 2011.gadā, nogalināti vairāk nekā 387 000 cilvēku un miljons bijuši spiesti pamest savas mājas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu