"Bloomberg": Kremlis plāno Navaļnijam piespriest ilgstošu cietumsodu

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs FOTO: AFP / Scanpix

Krievijas varasiestādes plāno tuvākajā laikā opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piespriest trīsarpus gadus ilgu cietumsodu, bet pēc tam vēl desmit gadus cietumā, atsaucoties uz diviem Kremlim tuvu stāvošiem avotiem, piektdien ziņo aģentūra "Bloomberg".

Kā stāstījuši avoti, 2.februārī paredzētajā tiesas sēdē plānots Navaļnijam piespriest trīsarpus gadus ilgu cietumsodu, nomainot iepriekš piespriesto nosacīto cietumsodu.

Vēl desmit gadu cietumsodu plānots viņam piespriest citā lietā. Tomēr par kādu lietu ir runa, netiek precizēts.

Decembra beigās pret Navaļniju tika ierosināta krimināllieta par krāpšanu īpaši lielā apmērā saistībā ar ziedojumiem viņa dibinātajam Korupcijas apkarošanas fondam (FBK).

Maksimālais sods, kādu paredz 159.kriminālkodeksa pants, pamatojoties uz kuru lieta ierosināta, ir desmit gadi cietumā.

Kā vēsta "Bloomberg", Krievijas varasiestādes esot bijušas pārliecinātas, ka Navaļnijs, kurš Vācijā atlaba pēc saindēšanas ar ķīmisko kaujas vielu "Novičok", valstī neatgriezīsies.

Taču viņa atgriešanās "spiedusi Kremli ieņemt aizstāvēšanās pozīcijas".

Aģentūra norāda, ka prezidenta Vladimira Putina režīms bažījas par saspīlējuma pieaugumu pirms rudenī paredzētajām Valsts domes vēlēšanām.

Jau ziņots, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidro ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus.

Dienests tiesā pieprasījis Navaļnijam piespriesto trīsarpus gadu nosacīto cietumsodu nomainīt pret reālu ieslodzījumu.

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Uz augšu
Back