Nekur nespruksiet: policija aiztur divus jauniešus, kuri nozaguši vairākas mašīnas

Valsts policijas automašīna. Ilustratīvs attēls. FOTO: LETA

Par zādzību no kādas automašīnas Rēzeknē aizturēti divi jaunieši, un noskaidrots, ka viņi ir saistīti arī ar vairāku automašīnu nozagšanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Ceturtdienas, 21.janvāra vakarā, VP Rēzeknes iecirknis saņēma informāciju par jauniešiem, kuri ir iekļuvuši transportlīdzeklī "Volkswagen Golf" un nozaguši no tā naudas maku ar bankas karti. Pēc zādzības paveikšanas jaunieši devušies uz degvielas uzpildes staciju, kur ar nozagto bankas karti veikuši pirkumus. Operatīvo pasākumu laikā jauniešu identitāte noskaidrota un pēc neilga laika abi aizturēti.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, noskaidrota jauniešu saistība ar automašīnu zādzībām Rēzeknē laikā no 18. līdz 20.janvārim. 

Policija informē, ka 18.janvārī jaunieši no kādas privātmājas pagalma nozaga automašīnu "Mazda", kura pēc divām dienām tika atrasta. Pēc šādas shēmas jaunieši rīkojās arī nākamajā dienā, kad Rēzeknē nozaga "Audi 100". Zagtajā transportlīdzeklī jaunieši ielika valsts reģistrācijas numura zīmes no iepriekš nozagtās automašīnas "Mazda" un devās uz Rēzeknes novada Sakstagala pagastu, kur nesavaldīja spēkratu un iebrauca kokā, pēc kā pameta automašīnu un nozaga turpat esošo "Audi 80", kura vēlāk arī atrasta.

Abi 2003. un 2004.gadā dzimušie jaunieši jau iepriekš bija nonākuši policijas redzes lokā par analoģiskiem noziegumiem. Vakar Rēzeknes tiesa lēma par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu vienam no jauniešiem, bet otrajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policija sākusi kriminālprocesu par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Uz augšu
Back