Pērn neparedzētiem gadījumiem piešķirti 592,52 miljoni eiro

TVNET/LETA
Pērn neparedzētiem gadījumiem piešķirti 592,52 miljoni eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Budžeta portfelis.
Budžeta portfelis. Foto: Jānis Škapars/TVNET

2020.gadā no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" kopumā tika piešķirti 592,52 miljoni eiro, liecina Fiskālās disciplīnas padomes apkopotā informācija.

2020.gada budžetā līdzekļi neparedzētiem gadījumiem bija paredzēti 23,48 miljonu eiro apmērā, tomēr Covid-19 izraisītās krīzes dēļ valdība pieņēma lēmumu palielināt finansējumu programmā līdz 625 miljoniem eiro.

Pērn visvairāk līdzekļu neparedzētiem gadījumiem tika novirzīti gada trešajā un pēdējā ceturksnī.

Ja 2020.gada pirmajā ceturksnī dažādām vajadzībām tika piešķirti līdzekļi 54 miljonu eiro apmērā, bet otrajā ceturksnī - 49 miljoni eiro, tad trešajā ceturksnī tie bija 242,42 miljoni eiro, bet gada pēdējā ceturksnī - 246,72 miljoni eiro.

Budžeta programma "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" ir paredzēta, lai segtu budžetā neparedzētus izdevumus katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera tiek iekasēts vai ieturēts līgumsods vai procentu maksājums par saistību neizpildi, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu