O, 26.09.2023.

"Jelgavas augļi" pasludināta par maksātnespējīgu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Augļi un dārzeņi Rīgas Centrāltirgū. Ilustratīvs attēls
Augļi un dārzeņi Rīgas Centrāltirgū. Ilustratīvs attēls Foto: LETA

Zemgales rajona tiesa pasludinājusi augļu un dārzeņu tirdzniecības kompāniju SIA "Jelgavas augļi" par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Par kompānijas maksātnespējas procesa administratoru iecelts Kalvis Vanags.

Kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram līdz 2021.gada 16.martam.

Maksātnespējas process "Jelgavas augļi" pasludināts pirmdien, 15.februārī.

Jau ziņots, ka 2019.gadā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ septembra vidū apturēja "Jelgavas augļu" dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī SIA "Baltic Restaurants Latvia", kas ir ēdinātājās vairākās izglītības iestādēs, tostarp Siguldā, kuras apkaimē dažādas zarnu infekcijas slimības septembrī konstatētas 46 iedzīvotājiem, tostarp 39 bērniem.

Savukārt 23.septembrī, pēc atkārtotas PVD pārbaudes, dienests atļāva "Jelgavas augļi" dārzeņu apstrādes ceham atsākt darbību, jo visas iepriekšējā pārbaudē konstatētās neatbilstības tikušas novērstas. 

Pēc "Firmas.lv" datiem, "Jelgavas augļiem" šogad 12.februārī bija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu parāds 65 769 eiro apmērā.

"Jelgavas augļi" 2019.gadā strādāja ar apgrozījumu 3,597 miljonu eiro apmērā, kas bija par 42,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi samazinājās divas reizes - līdz 161 014 eiro.

Kompānijas finanšu gada pārskata ziņojumā minēts, ka viens no faktoriem, kas negatīvi ietekmēja kompānijas darbības rezultātus, bija nepamatoti sabiedriskajos medijos pasludinātā "Jelgavas augļi" vaina saistībā ar zaru infekcijas epidēmijas izcelšanos Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs. 

Tā rezultātā no "Jelgavas augļi" pakalpojumiem attiecās vairāk nekā puse klientu un uzņēmums zaudēja aptuveni 40% no plānotā apgrozījuma. 

Vadības ziņojumā teikts, ka, lai gan ar veiktajām analīzēm tika noteikts, ka kompānija nebija saistīta ar slimības izcelšanos Siguldas bērnudārzos, informācija par kompāniju netika izplatīta medijos, kas liedza ātri atjaunot pārtraukto sadarbību ar partneriem. 

Tāpat pausts, ka minēto notikumu rezultātā 2019.gada beigās "Jelgavas augļi" izjuta lielas finansiālās grūtības norēķinoties ar darbiniekiem, piegādātājiem un apmaksājot nodokļus. Kompānija vērsusies VID ar lūgumu atlikt nodokļu samaksas termiņu. VID lēma vienoties ar "Jelgavas augļi" par nokavēto nodokļu (PVN, IIN un VSAOI) maksājumu labprātīgu samaksu, maksājumu sadalot pa mēnešiem ar galīgo samaksas termiņu līdz 2023.gada 11.februārim. 

Kompānija "Jelgavas augļi" reģistrēta 2015.gadā, un tās pamatkapitāls ir 10 220 eiro. Kompānijas īpašnieki vienādās daļās ir Edgars Sindeckis un Igors Sidorišins.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu