Sv, 7.08.2022.

Hašogi līgava aicina sodīt Saūda Arābijas kroņprinci

TVNET/LETA/AFP
Hašogi līgava aicina sodīt Saūda Arābijas kroņprinci
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Džamala Hašogi līgava Turcijas pilsone Hatidže Džengiza
Džamala Hašogi līgava Turcijas pilsone Hatidže Džengiza Foto: AP/Scanpix

Noslepkavotā žurnālista Džamala Hašogi līgava Hatidže Džengiza pirmdien paziņojusi, ka Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans būtu nekavējoties jāsoda par Hašogi slepkavību.

ASV dzīvojušais laikraksta "Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018.gada 2.oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Savukārt ASV nacionālo izlūkdienestu direktora pagājušajā nedēļā publiskotajā ziņojumā secināts, ka Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans apstiprināja operāciju, kuras rezultātā tika nogalināts Hašogi.

"Kopš 2017.gada kroņprincim bijusi absolūta kontrole pār karalistes drošības un izlūkošanas organizācijām, tādēļ ir mazticams, ka Saūda Arābijas amatpersonas būtu īstenojušas šāda rakstura operāciju bez kroņprinča atļaujas," teikts ziņojumā.

Taču Savienotās Valstis nav noteikušas sankcijas 35 gadus vecajam kroņprincim.

"Būtiski, lai kroņprincis, kurš lika brutāli noslepkavot nevainīgu cilvēku, tiek sodīts bez kavēšanās," tviterī paziņoja Džengiza.

"Tas nedos taisnīgumu, kuru esam centušies panākt Džamalam, bet tas var novērst līdzīgus notikumus nākotnē," norādīja Džengiza.

Viņa uzsvēra, ka pēc ASV ziņojuma kroņprincis zaudējis jebkādu politisko leģitimitāti.

Vienlaikus Džengiza pauda viedokli, ka ASV būtu jārīkojas stingrāk.

"Patiesība - kas jau bija zināma - ir atklāta vēl vienu reizi, un tagad tas ir apstiprināts. Taču ar to nepietiek," jo patiesība var būt jēgpilna vienīgi tad, kad kalpo taisnīguma panākšanai, norādīja Džengiza.

Ja kroņprincis netiks sodīts, tas būs signals, ka galvenais vainīgais var tikt sveikā cauri ar slepkavību, un tas savukārt apdraudēs un apkaunos visu cilvēci, pavēstīja Džengiza.

Saūda Arābija ir noraidījusi ASV ziņojumā izteiktos secinājumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu