Gorbačovs 90.dzimšanas dienu sagaida karantīnā

Bijušais PSRS līderis Mihails Gorbačovs. FOTO: REUTERS/Maxim Shemetov

Bijušais PSRS līderis Mihails Gorbačovs otrdien karantīnā atzīmē savu 90. dzimšanas dienu un līdzīgi kā daudzi citi atzīst, ka ir noguris no ierobežojumiem, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu.

Gorbačova preses pārstāvis atklāja, ka apsveikumi tiek saņemti no visām pasaules malām, tostarp Vācijas kancleres Angelas Merkeles un ASV prezidenta Džo Baidena. Protams, Gorbačovu apsveicis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

"Uz pandēmijas laiku viņš atrodas karantīnā slimnīcā," ziņu aģentūrai AFP atklāja Gorbačova fonda preses pārstāvis Vladimirs Poļakovs.

"Viņš ir no tā noguris, kā mēs visi," sacīja Poļakovs.

Gorbačovs savu dzimšanas dienu atzīmēs kopā ar ģimeni un draugiem, ar kuriem sazināsies internetā, iespējams, ar video zvana starpniecību, atklāja Poļakovs.

Putins savā apsveikumā norādīja, ka Gorbačovs ir izcils politiķis, kurš palīdzējis mainīt pasaules un Krievijas vēsturi.

Viņš uzslavēja Gorbačova enerģiju un radošo potenciālu, norādot, ka bijušais PSRS līderis turpinājis darboties dažādos humānos un citos projektos.

Gorbačova un Putina attiecības gadu gaitā veidojušās sarežģītas. Gorbačovs variējis starp mērenu Putina kritiku un slavēšanu, saskatot viņā Krievijas iespēju stabilai attīstībai.

Putins ir noārdījis lielu daļu no Gorbačova sasniegtā centienos nodrošināt Krievijā pulcēšanās un vārda brīvību.

Putins arī ir izteicies, ka Padomju Savienības sabrukums bija gadsimta lielākā ģeopolitiskā katastrofa.

Poljakovs sacīja, ka Gorbačovs turpina strādāt arī karantīnā.

"Viņš rediģē grāmatas un rakstus," atklāja Poļakovs.

Uz augšu
Back