Pk, 31.03.2023.

Vakcīnu apstiprināšana ES ir pārāk lēna, uzskata Austrijas kanclers

LETA/AFP
Vakcīnu apstiprināšana ES ir pārāk lēna, uzskata Austrijas kanclers
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Austrijas kanclers Sebastiāns Kurcs pirmdien kritizēja Eiropas Savienības (ES) medikamentu regulatoru par gauso Covid-19 vakcīnu apstiprināšanas procesu, vienlaikus norādot, ka vakcinācijas jomā plāno ciešāk sadarboties ar Izraēlu.

ES kopējā vakcīnu iepirkumu un licencēšanas politika "principā ir pareiza", tomēr Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir "pārāk lēna, apstiprinot vakcīnas, un ražošanas uzņēmumos izveidojušies piegāžu sastrēgumi".

Lai gatavotos iespējamām koronavīrusa mutācijām un izstrādātu vakcīnu "otro paaudzi", "mēs vairs nedrīkstam būt atkarīgi vienīgi no ES", sacīja kanclers.

Šī mērķa labā Kurcs ceturtdien kopā ar Dānijas premjerministri Meti Fredriksenu dosies uz Izraēlu, lai vienotos par nākotnes vakcīnu kopīgu ražošanas plānu un sadarbību izpētes jomā.

Eksperti prognozē, ka "nākamo gadu laikā mums katru gadu būs jāvakcinē divas trešdaļas iedzīvotāju - tie ir vairāk nekā seši miljoni austriešu", sacīja Kurcs.

Austrijas kaimiņvalstis Čehija, Slovākija un Ungārija jau pašas apstiprinājušas Krievijas un Ķīnas Covid-19 vakcīnas, negaidot uz EZA lēmumu.

Sevišķi asu nopēlumu ES vakcīnu stratēģijai paudis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu