Navaļnijs paziņo, ka ieslodzīts "īstā koncentrācijas nometnē"

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs FOTO: REUTERS/Maxim Shemetov

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kuram piespriests divarpus gadu cietumsods, pirmdien paziņojis, ka ieslodzīts "īstā koncentrācijas nometnē".

Navaļnija paziņojums ir pirmais oficiālais apstiprinājums ziņām, ka Navaļnijs ieslodzījumu izcietīs vienā no Krievijas bēdīgi slavenākajām kolonijām.

"Man jāatzīst, ka Krievijas cietumu sistēma spējusi mani pārsteigt. Man nebija ne jausmas, ka iespējams noorganizēt īstu koncentrācijas nometni 100 kilometrus no Maskavas," sociālajos tīklos paziņojis Navaļnijs, publiskojot vecu fotogrāfiju, kurā redzams ar īsi apgrieztiem matiem.

Три вещи не перестают меня удивлять. Звездное небо над нами, категорический императив внутри нас и изумительное...

Posted by Алексей Навальный on Pirmdiena, 2021. gada 15. marts

Navaļnijs norādīja, ka atrodas 2.kolonijā Pokrovā, Vladimiras apgabalā, uz ziemeļaustrumiem no Maskavas.

Navaļnijs arī pavēsta, ka viņam kopumā viss ir labi. "Es tā arī pie sevis saucu savas jaunās mājās - "mūsu draudzīgā koncentrācijas nometne," raksta Navaļnijs. 

Krievijas mediji pirmdien arī citēja Navaļnija advokāti Olgu Mikhailovu sakām, ka Navaļnijs atrodas kolonijā un viņai bijusi iespēja viņu apmeklēt.

Ierakstā "Instagram" Navaļnijs norādījis, ka kolonijā visur izvietotas videokameras, visi tiek novēroti un par katru mazāko pārkāpumu tiek ziņots.

"Es domāju, ka kāds augšā izlasīja Orvela "1984" un sacīja: "Jā, forši. Darīsim tā. Izglītošana caur dehumanizāciju," piebildis opozīcijas līderis.

Navaļnijs atzinis, ka vēl nav redzējis nekādas pazīmes par vardarbību kolonijā, bet "notiesāto saspringtās stājas dēļ" viņš spējot viegli noticēt agrākajiem ziņojumiem par brutalitāti.

Aktīvists Konstantīns Kotovs, kurš pavadīja gandrīz divus gadus Pokrovas kolonijā par protestēšanas noteikumu pārkāpšanu, ziņu aģentūrai AFP sacījis, ka kolonijā pret ieslodzītajiem neizturas kā pret cilvēkiem.

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa saindēšanas stāv Kremlis, kas šīs apsūdzības noraidījis.

Federālais Sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidroja ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus, un tiesa to nomainīja pret reālu cietumsodu.

Navaļnija apcietināšana Krievijā izraisīja plašus protestus, kuru laikā policija aizturēja aptuveni 11 000 cilvēku.

Navaļnijs lietu, kurā 2014.gadā tika notiesāts par krāpšanos, uzskata par safabricētu, un Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) 2017.gadā atzina, ka  šajā lietā pārkāptas opozicionāra tiesības uz taisnīgu lietas izskatīšanu. Navaļnijam tika izmaksāta kompensācija, tomēr Krievijas Augstākā tiesā spriedumu atzina par likumīgu un atteicās to mainīt.

ECT februārī pieprasīja Navaļniju atbrīvot, jo saskata prasītāja veselības un dzīvības apdraudējumu. Taču Krievijas valdība noraidīja ECT prasību, nodēvējot to par nelikumīgu jaukšanos Krievijas iekšējās lietās.

Krievijas amatpersonas ir noraidījušas arī ASV un Eiropas Savienības (ES) aicinājumus atbrīvot Navaļniju un pārstāt apspiest viņa atbalstītājus.

Uz augšu
Back