Kima Čenuna māsa nosauc Dienvidkorejas prezidentu par "Amerikas izaudzinātu papagaili"

Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna māsa Kima Jočena. FOTO: EPA/JORGE SILVA / POOL

Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna ietekmīgā māsa Kima Jočena nodēvējusi Dienvidkorejas prezidentu Mūnu Džēinu par "Amerikas izaudzinātu papagaili".

"Šāda ideoloģiska un nekaunīga Dienvidkorejas uzvedība ir tieši tāda pati kā ASV gangsteru loģika, dēvējot [Ziemeļkorejas] tiesības uz pašaizsardzību par ANO "rezolūciju" pārkāpumu un "draudiem" starptautiskajai kopienai," teikts Kimas Jočenas paziņojumā, ko publiskojusi Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA.

Phenjana šādi reaģējusi uz Dienvidkorejas prezidenta pausto kritiku pēc Ziemeļkorejas ceturtdien veiktajiem raķešu izmēģinājumiem.

Phenjana apstiprināja, ka izmēģinājusi divas "jauna tipa taktiskās vadāmās raķetes".

Mūns pēc tam paziņoja, ka šādas darbības, kas neveicina dialogam labvēlīgu atmosfēru, ir nevēlamas. Viņš arī norādīja, ka cilvēkus ļoti satrauc Ziemeļkorejas palaistās raķetes, un aicināja uz sarunām starp Vašingtonu, Phenjanu un Seulu.

Pēc Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājuma ASV prezidents Džo Baidens paziņoja, ka Savienotās Valstis reaģēs atbilstoši, ja Ziemeļkoreja pastiprinās raķešu izmēģinājumus.

ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmēģināt ballistiskās raķetes un Phenjanai piemērotas bargas starptautiskās sankcijas, lai atturētu to no tādu raķešu izstrādāšanas, kas varētu nest kodolgalviņas.

Vašingtona pašreiz pārvērtē savu pieeju Phenjanai pēc juceklīgajām attiecībām prezidenta Donalda Trampa laikā, kad savstarpējiem draudiem un apvainojumiem sekoja līderu tikšanās klātienē, taču beigās neizdevās panākt nekādu progresu centienos ierobežot Ziemeļkorejas kodolprogrammu.

Uz augšu
Back