ASV diplomāts kritizē Ķīnas atbildes reakciju Covid-19 izplatības sākumā

TVNET/REUTERS
ASV diplomāts kritizē Ķīnas atbildes reakciju Covid-19 izplatības sākumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: Reuters/ScanPix

Ķīnas novēlotā atbildes reakcija, kā arī pieejas nesniegšana starptautiskajiem dienestiem padarīja Covid-19 krīzi daudz briesmīgāku, nekā tā varēja būt, uzsver ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Tāpat ir svarīgi noskaidrot patiesos vīrusa rašanās cēloņus.

Blinkens nav vienīgais Džo Baidena administrācijas loceklis, kurš ir kritizējis Ķīnas pieeju sākotnējās Covid-19 izplatības ierobežošanā.

"Ķīna nedeva pieeju starptautiskajiem ekspertiem, kā arī sniedza ierobežotu informāciju vai nesniedza tādu nemaz," intervijā ar NBC uzsvēra Blinkens.

Līdz ar to diplomāts pieļauj, ka tieši Ķīnas rīcības dēļ vīruss izplatījies daudz straujāk, kā arī tā sekas ir bijušas daudz graujošākas, nekā tās varēja būt. 

Kā ziņots, Pasaules Veselības organizācija (PVO) Uhaņā plānoja veikt izmeklēšanu, lai noskaidrotu patiesos Covid-19 rašanās apstākļus. Tomēr, kā vēlāk atzina PVO vadītājs Tedross Adhanoms Gebrejesuss, Ķīna tiem nesniedza pilnvērtīgu informāciju, līdz ar to izmeklēšanas noslēdzās bez vērā ņemamiem rezultātiem.

Blinkens uzsvēra, ka ir nepieciešams veikt pienācīgu izpēti, lai kliedētu šaubas par vīrusa rašanos un pandēmijas sākumu, kā arī pasaragātos no līdzīgām situācijām nākotnē.

Pēc PVO publicētā apskata ASV, Eiropas Savienība un vairākas pasaules valstis aicināja Ķīnu sniegt pilnu pieeju visai nepieciešamajai informācijai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu