Mūžībā devies viens no PDF un "Photoshop" radītājiem

FOTO: Reuters / Scanpix

Piektdien 81 gada vecumā aizsaulē devies tehnoloģiju kompānijas “Adobe” līdzdibinātājs Čārlzs Geške. Viņš bija viens no populārā digitālo dokumentu formāta PDF radītājiem, vēsta “Associated Press”.

“Tas ir liels zaudējums gan kompānijai “Adobe”, gan tehnoloģiju industrijai kopumā, jo viņš bija sava veida ceļvedis un varonis,” norāda “Adobe” vadītājs Šantanu Narajens.

“Esot vienam no “Adobe” līdzdibinātājiem, Geške un Džons Vornoks attīstīja programmatūru, kas faktiski radīja revolūciju tajā, kā cilvēki rada saturu un komunicē. Pirmais lielais kompānijas produkts bija “PostScript”, kas ļāva pilnībā mainīt veidu, kā drukāt tekstu un attēlus.

Geške palīdzēja radīt arī ko pilnīgi jaunu, bez kā nav iedomājama mūsdienu tehnoloģiju pasaule – PDF, “Acrobat”, “Premiere” un “Photoshop”,” sacīja Narajens.

“Viņš bija slavens biznesmenis, kā arī lielas kompānijas dibinātājs. Tas, protams, bija ļoti, ļoti nozīmīgs sasniegums viņa dzīvē, par ko uzņēmējs bija ļoti lepns. Tomēr tas nebija viņa dzīves galvenais notikums. Viņam galvenais bija ģimene. Viņš vienmēr sevi sauca par laimīgāko vīru pasaulē,” medijiem sacīja uzņēmēja sieva Nensija Geške.

2009. gadā ASV prezidents Baraks Obama piešķīra Geškem un Vornokam Nacionālo tehnoloģiju medaļu. Savukārt 1992. gadā Geške izdzīvoja nolaupīšanas laikā. Tiek norādīts, ka tolaik 52 gadus vecais Geške tika nolaupīts un turēts gūstā četras dienas. Nolaupītāji pieprasīja 650 000 tūkstošu dolāru lielu izpirkuma maksu.

Uz augšu
Back