Kā notiek luksoforu sakopšana pēc ziemas sezonas

FOTO: Ekrānuzņēmums no raidījuma "900 sekundes"

Nav izslēgta iespēja, ka vēl kādu nakti piesals un varbūt pat uzsnigs, tomēr vasara nav aiz kalniem. Tas nozīmē, ka laiks gatavoties arī luksoforiem, kuriem, kā katru gadu, tiek veikta pavasara apkope.  

Pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” apkalpo 394 luksoforu objektu. Un tie obligāti vienreiz gadā jāmazgā. Jo uz ielas ir intensīvāka satiksme, jo netīrāki ir arī luksofori. Taču putekļi mēdz sakrāties arī tādēļ, ka tuvumā atrodas koki, rādot kādu luksoforu, kas atrodas Lielvārdes ielā, skaidro “Rīgas gaismas” elektrotehniķis Edgars Krūze.

Viņš šo darbiņu veic jau deviņus gadus un pēc vajadzības var nomainīt arī izdegušās lampiņas un LED moduļus, ne tikai uzlabot luksoforu redzamību ar ūdens spaini un slotām ar garu kātu. 

Viena luksofora mazgāšana aizņem picas minūtes un dienā parasti tiek nomazgāti līdz 20 luksoforiem. Nepieciešamās lampas un signālaparātu detaļas atrodas elektrotehniķu busiņā un noder ikdienas pārbaudēs.

“Te ir spuldzītes, kas jāmaina, tad ir visādi kronšteini luksoforiem, ja kāds nolauž,” stāsta Luksoforu dienesta elektrotehniķis Edgars Krūze.

Rīgas pašvaldības aģentūras (RPA) “Rīgas gaisma” tehniskais direktors Edmunds Krēsle: “Mums diezgan spēcīgi ziemā sāla ceļus. Tas viss ar transportu tiek sacelts gaisā, nosēžas uz luksoforiem. Tie kļūst mazāk caurredzami, tam visam pievienojas vēl putekļi, tāpēc pavasarī sākam luksoforu apkopi.”

Luksofori parasti tiek mazgāti tikai pēc tam, kad tiek sakoptas ielas un atbrīvotas no smiltīm, kas sakrājušās ziemas periodā.

Uz augšu
Back