Foto: Kā varētu izskatīties "Rail Baltica" ātrgaitas vilcieni

FOTO: Publicitātes foto

"Rail Baltica" Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail" publicējis nākotnes ātrgaitas vilciena zīmola dizaina konceptu. Ņemot vērā, ka šis būs pirmais pilnībā elektrificētais vilciens, kas savienos Baltijas valstis ar pārējo Eiropu, vizualizācijās, kas balstītas uz vispārēju ātrvilciena modeli, iekļautas šī transporta līdzekļa galvenās priekšrocības.

2021. gads pasludināts par Eiropas Dzelzceļa gadu ar mērķi veicināt vilciena kā droša un ilgtspējīga transporta izmantošanu gan pasažieriem, gan kravu pārvadājumiem, tādēļ arī "Rail Baltica" Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail" turpina skaidrot ātrgaitas vilciena priekšrocības un iespējamos dizaina koncepta virzienus, ļaujot ikvienam iztēloties, kā nākotnē varētu izskatīties vilciens.

FOTO: Publicitātes foto

“Pērn Baltijā veiktā pētījuma dati liecina, ka tikai 37% iedzīvotāju Igaunijā un Latvijā un 27% Lietuvā ir pārvietojušies ar ātrgaitas vilcienu,” stāsta "RB Rail" valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Agnis Driksna.

29

 “Tas nozīmē, ka mums jāturpina aktīvi informēt un izglītot sabiedrību par personīgajiem, vides un ekonomiskajiem ieguvumiem, ko ātrgaitas vilciens sniegs mūsu reģiona iedzīvotājiem, kā arī par pozitīvo pieredzi, ko ikviens pasažieris var gūt, ceļojot ar ātrgaitas vilcienu.”

"Rail Baltica" dizaina koncepta vienojošais elements -  Baltijas jūra

Iedvesma konceptam rasta no elementa, kas savieno visas trīs Baltijas valstis,  – Baltijas jūras. Saule, jūra un smiltis ir atspoguļotas vilciena modeļa krāsu gammā. Šis virtuālais dizaina koncepta modelis ir radīts, iedvesmojoties no modernākajiem ātrgaitas vilcieniem Eiropā un citviet pasaulē.  

Ātrgaitas vilcienā komforts un pasažieru pieredze ir prioritāte

Standarta klasē vilcienu veidos 8 vagoni, katrā no tiem paredzot 70 sēdvietas. Vilcieni būs aprīkoti ar bezvadu internetu, USB pieslēgvietu, uzlādes punktiem un ekrāniem, kuros tiks atspoguļota aktuālā brauciena informācija.

29
FOTO: Publicitātes foto

Savukārt pirmās klases vagoni līdzīgi kā lidmašīnās sniegs pasažieriem lielāku komfortu, piemēram, ir paredzēta lielāka personiskā telpa, mazāks pasažieru skaits un papildu vieta kājām. Biznesa ceļotājiem būs iespēja izmantot telekonferenču iespējas īpaši aprīkotā sapulču telpā ar prezentācijas ekrāniem. Kafejnīca, kas atradīsies starp standarta un pirmo klasi, būs pieejama visiem pasažieriem, lai ceļojuma laikā iegādātos dzērienus un uzkodas. 

Uz augšu
Back