Latvijā pieteiktas vairāk nekā 1200 talkas vietas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: marupe.lv

Līdz šim Latvijā pieteiktas vairāk nekā 1200 talkas vietas, informēja Lielās talkas pārstāve Nikola Matjušenko.

Šogad Lielā talka, tāpat kā pagājušajā gadā, notiks saskaņā ar valdības noteikumiem, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Latvijas iedzīvotāji var talkot trīs veidos. Pirmais ir "Solo" talkas, kas tiek pavadītas vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti.

Tāpat var talkot "Duo" talkās, ja cilvēki ir vienas mājsaimniecības pārstāvji. Ja talkas dalībnieki nav vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad savā starpā jāievēro vismaz divu metru distance. Savukārt "Ģimenes" talkās var piedalīties visa ģimene, kā arī atbilstoši atļautajam pulcēšanās veidam - desmit cilvēki vienkopus, ievērojot divu metru distanci.

Matjušenko akcentēja, ka līdz piektdienai ir pieteiktas vairāk nekā 1200 oficiāli reģistrētas talkošanas vietas, kā arī pieteiktas teju 300 "Solo" talkas. Viņa atzīmēja, ka ikgadēji talkotāji, kuri talko individuāli, ne vienmēr atzīmē savas talkošanas vietas, taču rīkotāji aicinām to darīt "Solo" talkas kartē, ko iespējams atrast Lielās talkas tīmekļvietnē "talkas.lv", lai būtu iespējams sekot līdzi tam, kuras vietas tiks sakoptas un kur tas būtu vēl jāizdara.

Lielās talkas pārstāve norādīja, ka šogad kā jaunums ir ieviesta iespēja cilvēkiem, kuri dodas talkot individuāli, pa divi vai ģimenes sastāvā saņemt talkas maisus par simbolisku cenu - virs 10 centiem, iepērkoties "Maxima" veikalos. Savukārt pēc savas talkas maiss jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām atkritumu savākšanas talkas vietām, kuras atrodamas ar sarkanu atzīmētas kartē "talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu