Šonedēļ slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits Latvijā audzis par teju 20%

Covid-19 teritorija. Viena diena Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šonedēļ slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits Latvijā ir palielinājies par 19,5%, vidēji dienā stacionējot 71 pacientu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC uzsver, ka Latvijā pēdējās nedēļas laikā atkal vērojams Covid-19 saslimstības pieaugums - šonedēļ jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits ir audzis par 3,5% un vidēji dienā atklāti 557 jauni saslimšanas gadījumi.

Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, kas tiek aprēķināti, vadoties pēc cita datu avota nekā SPKC, saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 378,9, kamēr pirms nedēļas tas bijis 344,3. Tikmēr Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs samazinās, sasniedzot 425,5 gadījumus, lai gan vēl nedēļu iepriekš tas bija 464,1.

Patlaban Latvija saslimstības ziņā ir 18.vietā visu Eiropas valstu vidū.

Kaimiņvalstī Igaunijā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju samazinās, taču tas joprojām ir būtiski augstāks nekā Latvijā - aizvadītās nedēļas laikā tas sasniedzis 602, kamēr nedēļu iepriekš tas bija 769,7, savukārt Lietuvas rādītājs pieaudzis no 444,4 līdz 503,8.

SPKC joprojām nerekomendē doties ārvalstu ceļojumos, jo citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā paaugstināta riska faktors - atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

Savukārt, ja nepieciešams doties uz ārvalstīm, tad atgriežoties desmit dienas jāievēro stingri pašizolācijas pasākumi un jānovēro veselība. Ja parādās saslimšanas simptomi, jāveic Covid-19 tests un jāsazinās ar ģimenes ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

SPKC arī aicina izmantot lietotni "Apturi Covid", kas var palīdzēt ātrāk uzzināt par saskari ar Covid-19 pozitīvu personu. "Apturi Covid" sadarbojas ar vairāku citu valstu lietotnēm. Šobrīd 16 valstu kontaktu fiksēšanas lietotnes, tostarp arī "Apturi Covid", var savstarpēji fiksēt kontaktus un brīdināt, ja bijusi saskare ar Covid-19 inficētu cilvēku.

Uz augšu
Back