BVKB: Uzraugošajām iestādēm nav pietiekamu pilnvaru nelegālu ekspluatāciju ierobežošanai

Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Uzraugošajām iestādēm nav pietiekamu pilnvaru, lai ierobežotu ēku nelegālu ekspluatāciju, trešdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atzina Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktore ir Svetlana Mjakuškina.

Viņa norādīja, ka tostarp traģiskais ugunsgrēks nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā 8, skaidri parādīja, ka ir iespējams identificēt neatbilstības, bet uzraugošajām iestādēm nav pietiekamu pilnvaru, lai varētu ierobežot ēkas nelegālu ekspluatāciju.

"Mēs spējam konstatēt, mēs pieņemam administratīvos aktus, uzdodot par pienākumu īstenot vai veikt noteiktas darbības, bet tālāk nekas nenotiek. Būtu jāveido instruments, kas ļautu ierobežot vai arī traucēt, piemēram, ēkas ekspluatāciju," sacīja Mjakuškina.

Jau vēstīts, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti sēdē šodien runās par būvniecības kontroli saistībā ar notikušo traģēdiju nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, kur gāja bojā astoņi cilvēki.

Komisijas priekšsēdētājs Ralfs Nemiro (KPV LV) aģentūrai LETA norādīja, ka Merķeļa ielas traģēdija sabiedrībā ir izsaukusi sašutumu par valsts un pašvaldības iestāžu nespēju apturēt nelegālu un bīstamu hosteļu darbību, tādēļ komisijas sēdes darba kārtībā saistībā ar notikušo ir iekļauts punkts par būvniecības kontroli un tiks uzklausītas atbildīgās institūcijas.

Tāpat ziņots, ka ugunsgrēkā, kas 28.aprīlī izcēlās nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā 8, Rīgā, gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus, tostarp slimnīcā vidēji smagā stāvoklī tika nogādāti seši cietušie.

Pēc traģēdijas nelegālajā hostelī premjers uzdevis ministriem piedāvāt risinājumus rīcības sakārtošanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir uzdevis iekšlietu un vēl vairākiem ministriem sagatavot risinājumus rīcības sakārtošanai, lai novērstu situācijas, kad institūcijas redz problēmas, taču darbības sagaida no citiem.

Kā premjers sacīja intervijā LTV "Rīta panorāmā", viņaprāt, traģēdija Rīgā, Merķeļa ielā, kur nelegālā hostelī ugunsgrēkā gāja bojā astoņi cilvēki, varēja notikt, jo iestādes, lai arī redzēja problēmas, skatījās viena uz otru un sagaidīja rīcību no citiem, bet pašas nerīkojās.

Rīgas dome tagad aktīvi organizē reidus un slēdz nelegālus hosteļus, bet kāpēc šādi rīkoties nevarēja līdz šim, vaicāja premjers.

Lai šādas situācijas novērstu, viņš uzdevis vairākiem ministriem ar iekšlietu ministru kā atslēgas figūru sagatavot priekšlikumus izskatīšanai valdībā.

Uz augšu
Back