Pk, 2.06.2023.

Zoodārza tīģeris Augusts ticis pie jaunām atrakcijām

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Rīgas zooloģiskajā dārzā rūpējas, lai dzīvniekiem ik diena paiet interesanti. Pavisam nesen tīģeris Augusts saņēma jaunu rotaļlietu – no nolietotām ugunsdzēsēju ūdens šļūtenēm izgatavotu “guļamtīklu”, TVNET informēja zoodārzā.

Tā kā tīģeris, kā jau kaķim pienākas, ir visai piesardzīgs, jaunā “rotaļlieta” tika padarīta “interesantāka”, viducī ievietojot pāris gabaliņus gaļas. Tas lieliski palīdzēja pārvarēt neuzticēšanos dīvainajam rīkam.

Par jauno guļamtīklu Augusts ir pateicību parādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Tiesa, paredzams, ka šā labiekārtojuma mūžs nebūs pārāk garš, jo tīģeris, pateicoties asajiem nagiem un varenajiem ilkņiem, ir lielisks “otrreiz izmantojamo atkritumu pārstrādātājs”.

Trīsgadīgais Amūras tīģeris Augusts kļuvis par daudzu Rīgas zoodārza apmeklētāju mīluli, jo nereti ieinteresēts rosās pie paša skatu laukuma stikla, kļūstot par neskaitāmu “selfiju” galveno varoni. 

"Brīvajā laikā" lielais kaķis nodarbojas ar “lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu”, jo viņa mīļākās rotaļlietas ir autoriepas, grabošas plastmasas mucas un gandrīz metru liela plastmasas boja. "Kas notiek ar šīm savu laiku cilvēku saimniecībā nokalpojušajām lietām pēc pabūšanas tīģera “apskāvienos”, katram jāsaprot pašam..." piebilst zoodārzā.

Tā kā paredzams, ka, pieaugot Augusta interesei par neparasto rotaļlietu, tās mūžs būs visai īss, Rīgas zooloģiskais dārzs norāda, ka tas labprāt pieņemtu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēl kādu rituli nolietotu un elastību zaudējušu šļūteņu. No šā materiāla gatavotas rotaļlietas prastu novērtēt arī lauvas Cvanga un Kali, kuriem arī ir visai rotaļīga daba.

Lieti noderētu arī kāda iespaidīgu izmēru plastmasas boja, jo savulaik jauno futbolistu dāvātās futbolbumbas jau kļuvušas pārāk ierastas.

Šobrīd no šļūtenēm darināti “šūpuļtīkli” ir arī lūšiem un pērtiķiem geladām, bet daudzu dzīvnieku ikdienas un uzvedības dažādošanai lieti noder gan kartona kastes, gan plastmasas pudeles un citas lietas, kas mūsu sadzīvē vairs nav noderīgas. Tiesa, to trūkumu gan zoodārzs neizjūtot.

Amūras tīģeris Augusts, kuru pērn uz Rīgu atveda no Ebersvaldes zoodārza Vācijā, Rīgas zoodārzā nedzīvo viens - viņam kaimiņos mīt arī četrarpus gadus vecā, Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011. gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru kopā ar kucēnu izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas. Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs savvaļā apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais