O, 26.09.2023.

Rīgas reģiona skolēni varēs sākt reģistrēties vasaras darbam

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Joyseulay/Shutterstock

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) tīmekļvietnē šodien no plkst.10 vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri brīvlaikā vēlas strādāt Rīgas reģionā, informēja NVA.

Savukārt rīt no plkst.10 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas brīvlaikā strādāt Latgalē un Zemgalē, bet jau kopš vakardienas to varēja sākt skolēni, kuri vēlas brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē.

NVA atzīmēja, ka skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA tīmekļvietnē.

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz šī gada 16.augustam, tādejādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, skaidroja NVA.

Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām.

Dodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, ārsta izziņa par medicīnisko apskati, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem. Skolēnam ar invaliditāti līdzi jāņem arī ģimenes vai ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus viņš nedrīkst veikt.

Darba devēju pienākums skolēnu darba vietās nodrošināt valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai.

Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā - 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

NVA uzsvēra, ka vienam no skolēna vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu. Informācija par nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu pieejama Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Šovasar NVA plāno līdzfinansēt 7826 darba vietu izveidi skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu