P, 28.11.2022.

Navaļnija veselība pēc badastreika jūtami uzlabojusies

Papildināts
TVNET/LETA
Navaļnija veselība pēc badastreika jūtami uzlabojusies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Foto: REUTERS/Shamil Zhumatov/File Photo

Kolonijā esošā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija veselība pēc badastreika esot pilnībā atjaunojusies, žurnālistiem norādījis Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) direktors Aleksandrs Kalašņikovs.

Šobrīd Navaļnijs normāli uzņemot barību un sver 82 kilogramus, pavēstīja Kalašņikovs.

“Varu teikt, ka viņa veselība vairāk vai mazāk ir atjaunojusies normāli. Viņa svars ir jau 82 kilogrami. Tie ir reāli skaitļi,” viņš piebilda.

Tāpat Kalašņikovs norādīja, ka Navaļnijam esot iespēja kontaktēties ar savu ģimeni, bet nekādas represijas pret viņu kolonijā nenotiekot.

Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) direktors Ivans Ždanovs apstiprināja, ka Navaļnijs atlabst pēc badastreika.

Badastreiku Navaļnijs pieteica 31.martā, pieprasot, lai viņam nodrošina piekļuvi neatkarīgiem ārstiem, jo viņš sūdzējās par muguras sāpēm un sāpēm vienā kājā. Badastreiku Navaļnijs turpināja līdz 23.aprīlim - šajā laikā viņa svars bija nokrities līdz 72 kilogramiem.

44 gadus vecais Navaļnijs pašreiz izcieš divarpus gadu cietumsodu par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc saindēšanas ar kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa saindēšanas stāv Kremlis.

Cietumā Navaļnijs tiek turēts sevišķi stingros apstākļos, uzskatot, ka pastāv bēgšanas risks. Navaļnija advokāti cenšas šo pieņēmumu apstrīdēt.

Navaļnijs sūdzējies, ka nemitīgā uzraudzība līdzinās spīdzināšanai, piemēram, viņš tiekot filmēts un naktīs vairākkārt modināts, liedzot izgulēties.

Kalašņikovs savukārt apgalvoja, ka Navaļnija gadījumā noteikumi nav pārkāpti.

"Mēs nevēlamies viņu nekādā veidā demoralizēt vai padarīt viņa dzīvi smagāku," sacīja Kalašņikovs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu