C, 18.08.2022.

Alūksnes novadā "neizšķirts" starp ZZS un "Jauno Vienotību"

Papildināts
TVNET/LETA
Alūksnes novadā "neizšķirts" starp ZZS un "Jauno Vienotību"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Alūksne no putna lidojuma. Ilustratīvs attēls
Alūksne no putna lidojuma. Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

Alūksnes novadā pašvaldību vēlēšanās ar gandrīz vienādu rezultātu uzvarējusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Pirmo vietu ieguvusi līdzšinējā domes priekšsēdētāja Artura Dukuļa pārstāvētā ZZS, par kuru nobalsojuši 1034 vēlētāji jeb 23,33% no nobalsojušo kopskaita.

Savukārt otro vietu ieguvusi līdzšinēja domes priekšsēdētāja vietnieka Dzintara Adlera pārstāvētā "Jaunā Vienotība", par kuru nobalsojuši 1022 vēlētāji jeb 23,05%.

Jaunajā novada domē iekļuvuši visi seši pašvaldību vēlēšanās startējušie saraksti.

Trešajā vietā ierindojās Jaunā konservatīvā partija, par kuru nobalsojuši 943 vēlētāji jeb 21,27%. Ceturtajā vietā ierindojās Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", par kuru balsojuši 587 vēlētāji jeb 13,24%. 

Piektajā vietā ierindojās Vidzemes partijas un Latvijas Reģionu apvienības kopīgais saraksts, par kuru balsojuši 467 vēlētāji jeb 10,53%. Sestajā vietā ir partija "Latvijas attīstībai", par kuru nobalsojis 321 vēlētājs jeb 7,24%. 

Alūksnes novada domē deputātu mandātus ieguvušas visas sešas vēlēšanās startējušās partijas.

Zaļo un zemnieku savienība ieguvusi četrus mandātus. Jaunajā domē ievēlēti līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, Modris Lazdekalns, Druvis Mucenieks un Artūrs Grīnbergs.

Pa trīs deputātu mandātiem ieguvušas "Jaunā vienotība" un Jaunā konservatīvā partija. "Jauno vienotību" domē pārstāvēs līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers, Maruta Kauliņa un Jānis Skulte. Savukārt no Jaunās konservatīvās partijas ievēlēti Līga Langrate, Verners Kalējs un Modris Račiks.

Pa diviem deputātu mandātiem domē ieguvusi nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", kā arī Vidzemes partijas un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts.

Nacionālo apvienību domē pārstāvēs Druvis Tomsons un Ilze Līviņa, bet Vidzemes partijas un Latvijas Reģionu apvienības apvienoto sarakstu - Aivars Fomins un Elita Laiva.

Savukārt partiju "Latvijas attīstībai" domē pārstāvēs Jānis Sadovņikovs.

Kopumā Alūksnes novadā nobalsojuši 4437 vēlētāji jeb 36,2% no 12 256 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem. 

Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri nobalsoja iepriekšējā balsošanā, nobalsojuši kopumā 327 938 iedzīvotāji jeb 34,01% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunākie apkopotie dati.

Tostarp sestdien no plkst.7 līdz 20 nobalsojuši 203 243 vēlētāji jeb 21,08% balsstiesīgo iedzīvotāju.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa šovakar preses konferencē paziņoja, ka tā ir vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās.

Lielākā aktivitāte vēlēšanās bijusi Vidzemē, kur kopumā nobalsojuši 36,61% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu