Saeima veic grozījumus kadastra likumā, iesaldējot kadastrālās vērtības līdz 2025.gadam

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vecākā koka ēka Valmierā, otra senākā aptieka Latvijā.
Vecākā koka ēka Valmierā, otra senākā aptieka Latvijā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien, 10.jūnijā, Saeimā galīgajā lasījumā apstiprināti grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā. Grozījumu ietvaros noteikts, ka šī brīža kadastrālās vērtības turpinās piemērot līdz 2025.gada 1.janvārim.

"Kamēr Saeimas un valdības vairākums nav vienojies par visaptverošu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu, kas nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem taisnīgu un panesamu nodokļu slogu, kadastrālo vērtību pieaugumu nevajadzētu pieļaut," iepriekš akcentēja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (JKP).

Viņš norāda, ka Latvijā nekustamā īpašuma nodokļa apmērs ir saistīts ar īpašuma kadastrālo vērtību. Līdz šim kadastrālās vērtības bija iesaldētas, lai novērstu nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.

Paredzēts, ka kadastrālo vērtību bāzi 2025.-2028. gadam apstiprinās līdz 2023.gada 30.jūnijam.

Likumā Saeima uzdevusi Ministru kabinetam līdz 2024.gada 31.janvārim iesniegt Saeimai likumprojektu, kas saistībā ar kadastrālo vērtību bāzes izmaiņām paredzēs samērīgu nekustamā īpašuma nodokli un kas stāsies spēkā vienlaikus ar jauno kadastrālo vērtību bāzi.

MK šajā likumprojektā būs jānosaka samērīgs nekustamā īpašuma nodokļa slogs dzīvokļu īpašumiem un dzīvojamām mājām, ja tos neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai, kā arī zemei, tostarp lauksaimniecībā izmantojamai zemei, samazinot nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais