Milzu degunradža fosilija liecina, ka šis dzīvnieks reiz bija garāks par žirafi

FOTO: Reuters/ScanPix

Ķīnas ziemeļrietumos atrasta jaunas degunradžu sugas fosilija, kas liecina, ka šis dzīvnieks reiz bija viens no lielākajiem zīdītājiem, kas staigājis pa zemes virsmu.

Degunradzis “paraceratherium linxiaense” dzīvoja pirms aptuveni 26,5 miljoniem gadu un bija 21 tonnu smags. Tikpat sver četri lielie Āfrikas ziloņi, vēstīts izdevumā "BBC".

Tiesa, šim senajam degunradzim galvu nerotāja rags, tomēr to kompensēja iespaidīgais dzīvnieka izmērs – tas varēja sasniegt 7 metru garumu, kas to padarīja garāku par žirafi.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Communications Biology”, zinātnieki raksta, ka 2015. gadā atrasto fosiliju analīze liecina par pilnīgi jaunu degunradžu sugu, kas atšķiras no jau zināmajiem gigantiskajiem degunradžiem.

FOTO: Communications Biology volume 4, Article number: 639 (2021)

Piemēram, ideālā stāvoklī esošais galvaskauss un žoklis liecināja, ka dzīvniekam bija šaurs galvaskauss, kā arī lokans deguns kā mūsdienu tapīriem.

Zinātnieku komanda arī atklāja, ka jaunā degunradžu suga ir cieši saistīta ar milzu degunradžiem, kas reiz dzīvoja Pakistānā. Tas savukārt liecina, ka tie emigrēja uz Centrālāziju.

Uz augšu
Back