IDB rosina izvirzīt apsūdzības policijas formastērpu iepirkumā
Papildināts

Normunds Krapsis FOTO: Zane Bitere/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūru uzrādīt apsūdzības trim Valsts policijas (VP) amatpersonām un četrām privātpersonām par vienam policijas formastērpu iepirkuma noteikumu sastādīšanu par labu vienam no pretendentiem.

TVNET jau rakstīja, ka šajā lietā iesaistīts toreizējais VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normunds Krapsis, kurš nesen devies izdienas pensijā. Tāpat iesaistīta toreizējā VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieces Renāte Fila-Roķe. Viņa patlaban ir Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietniece.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka

starp aizdomās turētajiem esot arī militārā ekipējuma ražošanas uzņēmuma SIA "SRC Brasa" valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis un modes mākslinieks Bruno Birmanis.

4

IDB šorīt paziņojumā presei vēsta, ka Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai rosināts sākt kriminālvajāšanu pret trim VP amatpersonām, kuras ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli, kā arī četrām privātpersonām par minēto amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanu.

IDB uzskata, ka amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam izdevīgu prettiesisku priekšrocību nodrošināšanu Valsts policijas iepirkumā par kopējo summu vairāku miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus tika noskaidrots, ka viena no VP amatpersonām pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas, tādējādi gan ierobežojot brīvas konkurences iespējamību iepirkumā, gan kaitējot VP interesēm.

Pret trim amatpersonām rosināts sākt kriminālvajāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu.

4

Pret vienu no šīm amatpersonām arī rosināts uzrādīt apsūdzību par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

LETA jau pagājušajā nedēļā ziņoja, ka citā lietā IDB rosināja kriminālvajāšanu pret Krapsi un vēl vienu toreizējo VP amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Šī lieta saistīta ar 2018.gadā organizētu iepirkumu par rokas videoradaru iegādi.

IDB uzskata, ka izsludinot iepirkumu, pirms iepirkuma konkursa izsludināšanas abas minētās policijas amatpersonas, būdamas vadošos amatos, sagatavojušas vienam pretendentam pielāgotu iepirkuma tehnisko specifikāciju.

IDB arī uzskata, ka viena no amatpersonām pretendentam izpauda ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas. IDB šo nodarījumu inkriminē Krapsim.

Krapsis iepriekš žurnālistiem kategoriski noliedza jebkādu saistību ar, iespējams, pieļautajiem likumpārkāpumiem.

Uz augšu
Back