Pk, 12.08.2022.

Merkele sola, ka Ukraina paliks gāzes tranzītvalsts arī pēc "Nord Stream 2"

TVNET/LETA/AFP
Merkele sola, ka Ukraina paliks gāzes tranzītvalsts arī pēc "Nord Stream 2"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Vācijas kanclere Angela Merkele
Vācijas kanclere Angela Merkele Foto: STEFANIE LOOS / POOL/EPA

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien paziņoja, ka dabasgāzes tranzīts caur Ukrainu turpināsies pat pēc Krievijas-Vācijas gāzesvada "Nord Stream 2" celtniecības pabeigšanas.

"Ukraina ir un būs tranzītvalsts pat pēc "Nord Stream 2" pabeigšanas," norādīja Merkele Berlīnē notiekošā preses konferencē.

"Ukrainas pusē par šo ir nopietnas bažas un mēs to uztveram ļoti nopietni," sacīja kanclere, piebilstot, ka Vācija darīs visu iespējamo, lai garantētu Ukrainai šo nozīmīgo ienākumu avotu.

1230 kilometru garais cauruļvads "Nord Stream 2" apies Ukrainas gāzes infrastruktūru, tādējādi gadā atņemot valstij aptuveni miljardu eiro tranzīta nodevās.

Lai mazinātu spriedzi, Vācija palīdzējusi panākt vienošanos, kas paredzēs, ka Krievijas gāzes gigants "Gazprom" Ukrainai maksā tranzīta nodevas līdz 2024.gada beigām neatkarīgi no tā, vai tas patiesi izmanto Ukrainas cauruļvadus.

Vācija vairākkārt paudusi gatavību ieņemt starpnieka lomu sarunās, lai nodrošinātu, ka Ukraina turpina saņemt šīs nodevas arī pēc 2024.gada beigām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu