Pk, 12.08.2022.

Saeimas deputāts rosina vakcināciju noteikt par obligātu senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām

TVNET/LETA
Saeimas deputāts rosina vakcināciju noteikt par obligātu senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37
Saeimas deputāts Jānis Dombrava.
Saeimas deputāts Jānis Dombrava. Foto: Paula Čurkste/LETA

Obligātu vakcināciju drīzāk vajadzētu noteikt senioriem un personām ar hroniskām slimībām, nevis atsevišķām profesijām, uzskata Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Komentējot ieceri par obligātās vakcinācijas noteikšanu, deputāts uzsvēra, ka to nekādā gadījumā nevarētu noteikt bērniem. No viņa teiktā izriet, ka NA ieskatā diskusijas par bērnu obligātu vakcinēšanu nekādos apstākļos nevajadzētu sākt.

Savukārt par atsevišķām profesijām, kurās galvenokārt saskaras ar gados vecākiem cilvēkiem, par šādu ieceri varot diskutēt. Vienlaikus politiķis minēja, ka seniori ir visapdraudētākā riska grupa, ne jaunieši, tāpēc prioritātei būtu jābūt senioriem un hroniski slimajiem.

Viņš teica, ka valstiskā līmenī jāpanāk, ka teju visi riska kategorijās esošie cilvēki tiek savakcinēti faktiski uz 100%. Politiķis atsaucās uz Izraēlas pieredzi, sakot, ka arī tur šobrīd atsākusies Covid-19 izplatība, neskatoties uz vakcinācijas aptveri, taču letālo un smagi slimo gadījumu skaits tur esot ļoti zems.

Dombrava norādīja, ka prioritātei jābūt izbraukuma vakcinācijai, vakcinācijai mājās, kā arī jāmotivē visiem iespējamajiem līdzekļiem seniori un hroniski slimie pacienti saņemt Covid-19 vakcīnu. Viņaprāt, tā būtu izeja no krīzes.

Tikmēr, lūgts komentēt, vai piekristu pedagogu obligātai vakcinācijai, Dombrava norādīja, ka, viņaprāt, pareizais piegājiens būtu nenodalīt profesijas, bet obligāti vakcinēt iepriekš minētās iedzīvotāju grupas - vecāka gada gājuma cilvēkus un pacientus ar hroniskām saslimšanām, nedalot, vai tas ir sākumskolas skolotājs vai augstskolas pasniedzējs.

TVNET jau ziņoja, ka pirms nedēļas Ministru kabinets vienojās, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat ministri vienojās, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

Tāpat valdība atbalstīja, ka Tieslietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju, Labklājības ministriju, Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju līdz 14.jūlijam sagatavos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, paredzot virkni nosacījumu. Likumprojekta izstrādē iesaistītajām ministrijām uzdots izvērtēt minēto prasību atbilstību Satversmei.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu