Šovasar sāks Latvijas Leļļu teātra ēkas atjaunošanu

Latvijas Leļļu teātris FOTO: publicitātes

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā iepirkumā par Latvijas Leļļu teātra ēkas atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu pieteikušies trīs pretendenti, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Iepirkumā piedāvājumu iesniegusi personu apvienība "P un P", "Rere meistari" un SIA "Revohaus". Piedāvātās līgumcenas ir no 2,46 miljoniem eiro līdz 2,89 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Latvijas Leļļu teātra ēkas atjaunošanas darbus plānots sākt šovasar un pabeigt līdz 2022.gada nogalei.

Iepriekš VNĪ informēja, ka pārbūves laikā tiks uzlabots ēkas estētiskais un tehniskais stāvoklis, teātra darbinieki un apmeklētāji iegūs komfortablāku un pozitīvāku darba vidi, vienlaikus tiks panākts apmēram 60% ietaupījums uz siltumenerģiju, ļaujot ietaupītos līdzekļus novirzīt citiem mērķiem.

Darbu gaitā ēkai tiks siltinātas ārsienas, cokols, bēniņi un jumts, nomainīti logi un koka ārdurvis, modernizēts esošais siltummezgls, pārbūvēta un modernizēta apkures sistēma, kā arī pārbūvēta esošā ventilācijas sistēma. Veicot jumta siltināšanu un tā seguma nomaiņu tiks paaugstināti mazās zāles griesti, kas dos iespēju dažādot skatītājiem pieejamo izrāžu klāstu un rādīt arī marionešu teātri.

Papildus pirms siltinājuma izbūves tiks stiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas un pamati, tādējādi nodrošinot energoefektivitātes paaugstināšanas projekta ietvaros sasniedzamo rezultātu ilgtspēju un novēršot ēkas konstrukciju bojājumus.

Pērn sākto projektēšanas darbu gaitā VNĪ radās aizdomas par ēkas konstrukciju tehnisko stāvokli, kura izvērtēšanai ar vizuālu apsekošanu vien nepietika, tādēļ pirms projektēšanas pabeigšanas, 2020.gadā tika veikta ēkas padziļināta izpēte, kuras rezultāti tās apstiprināja - ēkas nesošo konstrukciju nolietojums pārsniedz 40% un tika atzīts kā neapmierinošs, kā arī tika konstatēti bojājumi ēkas starpstāvu pārseguma nesošajās konstrukcijās, tādēļ tika nolemts atsevišķu telpu ekspluatāciju pārtraukt, papildus piesaistot finansējumu ēkas konstrukciju stiprināšanai.

Projektēšanas darbus veica SIA "Livland Group".

Leļļu teātra atjaunošanas projekts tiek finansēts no Kultūras ministrijas piesaistītā finansējuma - Eiropas Savienības fondu Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējuma, tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā.

Leļļu teātra ēka Krišjāņa Barona ielā 16/18 ir kultūras un vēsturiska vērtība. Pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911.gadā celtajā divstāvu ēkā ir atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944.gada ēkā darbojas Latvijas Leļļu teātris. Ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā.

Uz augšu
Back