Rīgas dome: soli Vērmanes dārzā paliks
Papildināts

FOTO: Rīgas mež

Komentējot pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" izplatīto informāciju, ka cīņā ar uzdzīvotājiem Rīgā no Vērmanes dārza estrādes plānots aizvākt solus, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis sociālajā vietnē "Twitter" norādījis, ka parkā soli tomēr paliks.

 

"Saņēmu ziņu, ka īstermiņā ar vairāku soliņu noņemšanu plānots paglābt to kultūrvēsturiskās vērtības no demolēšanas un nozagšanas (vairāku solu metāla daļas iepriekš nozagtas).

Šobrīd noņemšana apturēta. Plānoju sasaukt ārkārtas kopīgo komitejas sēdi, kurā nekavējoties atradīsim drošības risinājumu, kas pasargā parka vērtības. Bet tā, lai neciestu pārējie parka apmeklētāji," raksta Cepurītis.

Cepurītis aģentūrai LETA teica, ka jau šajā piektdienā, 23.jūlijā, tiks sasaukta Mājokļu un vides, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas kopīga sēde, lai lemtu par risinājumiem, kā nodrošināt kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu Vērmanes dārzā.

Viņš uzsvēra, ka, visticamāk, noticis pārpratums, jo solu noņemšanas galvenais mērķis bijis tos pasargāt un nomainīt solu virsmu.

Visi šie jautājumi tikšot izrunāti kopīgajā divu komiteju sēdē.

Kā ziņots, pašvaldības uzņēmums "Rīgas meži" šodien izplatīja informāciju par nakts uzdzīves vietas likvidēšanu Rīgā, Vērmanes dārza estrādē. Lai to izdarītu, no estrādes plānots aizvākt solus.

Kā norāda uzņēmums, Vērmanes dārza estrādi par savu nakts uzdzīves vietu šogad aizvien biežāk izvēlas dažādi dīkdieņi un bezpajumtnieki. Lai likvidētu ērtus apstākļus iedzeršanai, narkotiku lietošanai, trokšņošanai un nakšņošanai, uzņēmums nolēmis no estrādes aizvest solus.

Savukārt Rīgas Pašvaldības policija lūgta biežāk apsekot šo teritoriju.

Kā skaidro uzņēmums, posta aina Vērmanes dārza estrādē paveras teju katru rītu. "Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus, izraustījuši stādījumus, kā arī aprakstījuši nesen nokrāsotās estrādes sienas. Tā kā naktīs tualetes parka apkaimē ir slēgtas, uzdzīvotāji tam izmanto estrādes kaktus un apstādījumus. Līdz ar to parka darbiniekiem ik rītu nākas veltīt daudz laika, savācot postažu," vēsta uzņēmums.

Rīgas pašvaldības policija parku iekļāvusi ikdienas patrulēšanas maršrutā. Policija parkā arī regulāri pieķer pārkāpējus - pārsvarā nepilngadīgas personas, kuras lieto alkoholu un citas atkarību izraisošas vielas. Lai gan policijas klātbūtne parkā ir bieža, nereti vandaļiem pārkāpuma izdarīšanai nepieciešams salīdzinoši īss laiks un daļai, piemēram, estrādes sienu apķēpātājiem bieži izdodoties izsprukt nesodītiem.

Attiecīgi policijas skatījumā soliņu demontāža varētu palīdzēt novērst cilvēku pulcēšanos.

Uz augšu
Back