Preses nama kvartāla attīstības otrajā kārtā taps izglītības iestāde un biroju ēka

Preses nama kvartāls FOTO: Publicitātes foto

Nekustamo īpašumu attīstītājs "Lords LB Special Fund V" sācis Preses nama kvartāla otrās kārtas projektēšanu, kurā paredzēta izglītības iestāde un biroju ēka, pavēstīja attīstītāja pārstāvji.

Latvijas arhitektu birojs "Arhis arhitekti" būs atbildīgi par izglītības iestādes būvprojekta izstrādi, savukārt biroju ēkas projekts uzticēts dāņu arhitektu birojam "PLH Arhitekter". Preses nama kvartāla būvniecības otro kārtu plānots sākt 2022.gada beigās.

Noslēgtās vienošanās paredz būvprojektu izstrādi pusotra gada laikā no līguma parakstīšanas dienas.

"Pārdaugava ir nopietnu pārmaiņu priekšā. Akadēmiski svarīgu vietu Daugavas kreisajā krastā, kur apvienoti RTU, RISEBA un LU studentu centri, papildinās vēl viena izglītības iestāde. Tas ir nozīmīgs atskaites punkts projekta attīstībā, jo topošās skolas audzēkņiem būs pieejamas labiekārtotas kvartāla atpūtas zonas un sporta infrastruktūra uz multifunkcionālā centra ēkas jumta," pauda "Lords LB Special Fund V" pārstāvis Ģiedrs Bernots.

"Lords LB Special Fund V" pārstāvji atklāja, ka patlaban notiek sarunas ar vairākām izglītības iestādēm par potenciālo sadarbību, tomēr konkrēti pretendenti pagaidām netiek minēti. Projekta pārstāvji norādīja, ka vēlas redzēt uzticamu ilgtermiņa partneri, ar ko sakrīt vērtības, izpratne par ilgtspējīgu darbību, kā arī kam ir skaidras nākotnes attīstības vīzijas mūsdienīgas izglītības nodrošināšanā un vēlme iesaistīties tuvās Pārdaugavas sabiedriskās dzīves pilnveidē.

Saskaņā ar parakstīto līgumu "Arhis arhitekti" projekta attīstības otrajā posmā izstrādās būvprojektu modernai izglītības iestādei, kas atradīsies iepretim Rīgas vēsturiskajam centram revitalizētajā Zunda kanāla apkārtnē. Paredzēts, ka skolu izbūvēs piecu stāvu ēkā ar kopējo platību 5500 kvadrātmetru. Izglītības iestādes celtniecību plānots pabeigt līdz 2024.gada sākumam.

Paralēli dāņu arhitektu birojs "PLH Arhitekter" projektēs A klases biroju centru. Ēkas izveide notiks saskaņā ar ilgtspējīgas būvniecības principiem un atbilstoši "Near Zero Energy" standartiem, kas nozīmē zemu enerģijas patēriņu. Biroju ēka ar 25 000 kvadrātmetru kopējo platību atradīsies pie paša Zunda kanāla.

Tāpat "Lords LB Special Fund V" veiks apjomīgus labiekārtošanas un sakopšanas darbus Zunda kanāla apkaimē. Teritorijas revitalizācija padarīs Daugavas kreiso krastu pievilcīgu iedzīvotājiem, kā arī pilsētas viesiem.

Jau ziņots, ka aprīļa vidū būvniecības uzņēmums "UPB" sāka pirmās kārtas būvniecības darbus Preses nama kvartālā. Projekta attīstītājs par pirmās kārtas būvniecību noslēdzis līgumu ar "UPB" par 76,8 miljoniem eiro.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 kvadrātmetru paredzēti A klases birojiem un 40 000 kvadrātmetru - multifunkcionālu telpu izveidei - komerctelpu, 1000 virszemes autostāvvietu un dažādu atpūtas zonu ierīkošanai.

Preses nama kvartāla projektu izstrādājusi starptautiska arhitektu komanda - "Arhis arhitekti" no Latvijas, "KSP Jürgen Engel Architekten" no Vācijas, kā arī "Arrow Architects" no Dānijas.

Preses nama kvartāla projektā vairākos posmos paredzēts ieguldīt vairāk nekā 200 miljonus eiro.

"Lords LB Special Fund V" pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība "Lords LB Asset Management", kas kopš 2008.gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Kopumā uzņēmums pašlaik pārvalda 15 fondus - 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus un vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu. "Lords LB Asset Management" kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2020.gada decembra beigās bija 660,2 miljoni eiro.

Uz augšu
Back