Sākta Latvijas "Expo" paviljona iekārtošana Dubaijā

FOTO: publicitātes

Sākusies Latvijas paviljona izbūve dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2020 Dubai", kas rudenī sāksies Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pilsētā Dubaijā, pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Komunikācijas un informācijas departamentā.

"Darbs pie Latvijas paviljona izbūves veicas raiti, esam tikuši tālāk, nekā sākotnēji plānots, un paredzams, ka darbus pabeigsim ātrāk par plānoto termiņu - 24.septembri, kad sāksies "Expo" izstādes testa periods, kurš turpināsies līdz pat atklāšanai 1.oktobrī," sacīja Latvijas paviljona "Expo 2020" direktore Inga Ulmane.

Viņa skaidroja, ka līdz šim brīdim uz AAE atvestas visas nepieciešamās instalācijas, un tuvāko nedēļu laikā lielākie būvniecības darbi noslēgsies. "Patlaban galvenais izaicinājums ir pārdomāti iekārtot paviljona interjeru, lai visus tik dažādos Latvijas produktus, tostarp netaustāmos, piemēram, informācijas tehnoloģiju programmatūras, vienlīdz pamanāmi prezentētu paviljona apmeklētājiem," teica Ulmane.

FOTO: publicitātes

Latvijas paviljons "Expo 2020" tiek veidots kā četri multimediāli stāsti par Latviju četrās dažādās telpās ar četriem dažādiem arhitektoniskajiem elementiem, kas fiziski veidoti no Latvijas dabas materiāla - kūdras. Paviljona būvniecībā izmantota kūdra kā unikāls materiāls, kas spēj savienot dažādus laikus - tas, kas reiz bija augi, pašreiz ir nogulumiezis, ko izmanto nākotnes tehnoloģijās. Vienlaikus kūdra radīs īpašu auru un Tuvo Austrumu reģionam neierastu, mazliet maģisku vidi, kurā spilgti izskanēt stāstam par Latvijas sasniegumiem un uzņēmēju inovatīvo piedāvājumu pasaules tirgum.

Apmēram 12 minūšu garā multimediālā piedzīvojumā ikviens apmeklētājs varēs pārslēgties no dinamiskās, spilgtās "Expo" vides uz klusinātu, mierīgu noskaņu un iepazīt Latvijas galvenās biznesa nozares, inovatīvākos produktus un tehnoloģijas, kā arī simboliski caur fotogrāfiju kļūt par daļu no šīs ekosistēmas. Biznesa stāvā interesenti varēs turpināt savu "ceļojumu", aplūkot Latvijā radītos produktus, uzzināt par investīciju tūrisma un studiju iespējām Latvijā, kā arī tikties ar Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem. Paviljona autori ir trīs uzņēmumu apvienība, kurā ietilpst "DJA", "Solavi" un "AD Production".

FOTO: publicitātes

Darbam Latvijas paviljonā uz visu "Expo" laiku LIAA meklē astoņus darbiniekus, kuri būs Latvijas paviljona "sejas", uzrunājot apmeklētājus, sarunājoties ar viņiem un stāstot par Latviju. Interesenti aicināti pieteikties līdz 10.augustam.

Tuvākais lielākais notikums Latvijai Dubaijā būs plašākā būvniecības izstāde Tuvo Austrumu reģionā "Big Five" no 12. līdz 15.septembrim, bet 1.oktobrī līdz ar "Expo" tiks atklāta tirdzniecības misija uz Kataru un Dubaiju.

Jau vēstīts, ka starptautiskā izstāde "Expo 2020 Dubai" Dubaijā sākotnēji bija plānota no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim, taču Covid-19 izplatības dēļ izstādes norise pārcelta uz laika periodu no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 31.martam.

FOTO: publicitātes

Pagājušā gada oktobrī AAE vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī un Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks, Latvijas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē "Expo 2020 Dubai" Raimonds Aļeksejenko parakstīja līgumu par paviljona īri Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2020 Dubai".

Noslēgtais īres līgums paredz, ka Latvija izstādē piedalīsies, izmantojot jau iepriekš izbūvētu paviljonu, kas tiks iekārtots atbilstoši izstādes tematikai, kurā tiks izvietotas Latvijas ekspozīcijas un organizēti biznesa un kultūras pasākumi.

Iepriekš valdība lēma Latvijas dalībai "Expo 2020" no valsts budžeta atvēlēt 4,4 miljonus eiro. Tomēr vēlāk, lemjot lauzt līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) par valsts dalības rīkošanu izstādē, tika rasts risinājums, kas paredz, ka Latvija paviljonu īrēs no AAE. Tādējādi Latvijas izmaksas dalībai "Expo 2020" saruka līdz 1,4 miljoniem eiro.

Uz augšu
Back