C, 28.09.2023.

"AB City" pagarinās "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Publicitātes foto

Arī pēc obligātā zāļu ražotājas AS "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņa beigām 17.augustā AS "Repharm" mātesuzņēmums "AB City" ir gatavs turpināt iegādāties mazākuma akcionāriem piederošās "Olainfarm" akcijas, pavēstīja "AB City" pārstāvis zvērināts advokāts Rihards Mors.

"Ar šo apņemšanos mēs vēlamies kliedēt iespējamo nenoteiktību "Olainfarm" sakarā, un apliecināt mūsu nodomus ilgtermiņā. Lai realizētu šo darījumu, esam rezervējuši līdzekļus 90 miljonu eiro apjomā," skaidroja "AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

Mors informēja, ka 21.jūlijā divi "Olainfarm" mazākuma akcionāri Agris Auce un Mārcis Judzis ir vērsušies tiesā, apstrīdot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu, ar kuru "AB City" tika atļauts izteikt "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu. Tāpat šie "Olainfarm" akcionāri izplatīja informāciju, ka sāktais "Olainfarm" akciju obligātais atpirkums, kam ir jānoslēdzas 2021.gada 17.augustā, ir apturēts.

"Lai arī FKTK lēmuma apstrīdēšanai Auce un Judzis nav norādījuši nekādu saprātīgu pamatojumu un tiesa pēc šo pieteikuma iesniedzēju lūguma nemaz nav lēmusi par "Olainfarm" akciju obligātā atpirkuma apturēšanu, "AB City" pieļauj, ka šādas aktivitātes var būt radījušas "Olainfarm" mazākuma akcionāros zināmu neizpratni," pavēstīja Mors.

Lai "Olainfarm" akcionāri arī pēc 17.augusta varētu izvairīties no zaudējumiem, ko varētu radīt neskaidrības akciju atpirkšanas procesā, un savas akcijas varētu pārdot par 9,26 eiro, nevis zemāko jeb biržas cenu, "AB City" lūgs FKTK skaidrojumu par turpmāko optimālo rīcības modeli, informēja Mors.

Tomēr "AB City" vēlas norādīt, ka tad, kad Auces un Judža iesniegtais pieteikums tiks atzīts par nepamatotu un tiks noraidīts viņu lūgums apturēt FKTK lēmuma darbību, visi akcionāri, kuri Auces un Judža rīcības dēļ nebūs varējuši pārdot savas akcijas par obligātajā atpirkumā noteikto cenu un tādejādi cietīs zaudējumus, būs tiesīgi vērst savas prasības pret Auci un Judzi, uzsvēra Mors.

"AB City" valdes priekšsēdētājs Korņijenko pavēstīja, ka pēc akciju atpirkšanas lielāks fokuss "Olainfarm" būs uz ieguldījumiem uzņēmuma attīstībā. "Atšķirībā no līdzšinējās prakses, kad "Olainfarm" prioritāte bija peļņas sadalīšana dividendēs, "Repharm" grupa kā vietējais veselības nozares līderis ar ilgtermiņa stratēģiju plāno investēt "Olainfarm" produktu portfeļa paplašināšanā un jaunu tirgu apgūšanā," pauda Korņijenko.

Kā ziņots iepriekš, "Repharm" grupa informēja Nasdaq Riga par vienošanos ar Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu "Olainfarm", īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" mātesuzņēmumu "AB City". "Repharm" jau šī gada februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% "Olainfarm" akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" meitas uzņēmumu SIA "Farma Fund". Savukārt "Repharm" grupā ietilpstošajai "Rīgas farmaceitiskajai fabrikai" arī tiešā veidā pieder 1,07% "Olainfarm" akciju.

Vērtējot šo darījumu kopumu, "Repharm" grupa ir ieguvusi būtisku līdzdalību "Olainfarm" - 30,84% "Olainfarm" akciju balsstiesību. Saskaņā ar regulējumu FKTK atļauja obligātajam akciju atpirkumam ir jālūdz, ja tiek iegūta nozīmīga līdzdalība "Olainfarm" - vismaz 30% balsstiesību. "Repharm" grupa darbojas saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu un lūdza FKTK atļauju izteikt obligātā akciju atpirkuma piedāvājumu pārējiem "Olainfarm" akcionāriem, ko FKTK arī atļāva.

Vienas akcijas atpirkšanas cena ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi, kura paredz vienas atpērkamās akcijas cenas noteikšanu, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu. Tīrie aktīvi tiek aprēķināti no kopējiem aktīviem, atskaitot mērķa sabiedrībai piederošās pašas akcijas un saistības, savā paziņojumā skaidroja FKTK.

Ja akciju atpirkuma rezultātā "Repharm" iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, "Repharm" īstenos savu pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, apzinoties un pilnībā respektējot spēkā esošos konkurences regulējumus.

Jau ziņots, ka 19.jūlijā sākās "Repharm" grupas uzņēmuma "AB City" izteiktais zāļu ražotāja "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums.

Akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums noslēgsies 2021.gada 17.augustā plkst.16, bet piedāvājuma rezultāti tiks paziņoti līdz 2021.gada 24.augustam, kad arī paredzēts veikt norēķinus.

Vienas akcijas cena akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā noteikta 9,26 eiro.

FKTK padome 14.jūlijā atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu.

FKTK informēja, ka komisija atļāvusi "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo "AB City" uz netieši iegūtās līdzdalības pamata ir ieguvusi no "Olainfarm" akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 30,85% no "Olainfarm" balsstiesīgo akciju kopskaita.

Akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma prospektā minēts, ka "AB City" akciju atpirkšanai būs nepieciešami 90 194 335,34 eiro, jo atpirkšanai varētu tikt piedāvātas 9 740 209 "Olainfarm" akcijas.

Paralēli Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest" apgalvo, ka kļuvis par lielāko "Olainfarm" akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas.

"Black Duck Invest" paziņojumā medijiem iepriekš norādīja, ka "Repharm" kontroli "Olainfarm" pārņēmusi pretlikumīgi un "Black Duck Invest" turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar "Olmafarm" noslēgtā "Olainfarm" akciju iegādes darījuma izpildi.

Tāpat "Black Duck Invest" paziņojusi, ka FKTK lēmums atļaut "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu ir prettiesisks, un kompānija to apstrīdēs. Uzņēmuma pārstāvji savu nostāju pamato ar to, ka piedāvājuma pamatā ir iecere, kas daļēji balstās uz tādu akciju balsstiesībām, kas iepriekš esot tikušas pārdotas "Black Duck Invest".

Holdingkompānija "AB City" reģistrēta 2018.gadā, tās pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā "Repharm" līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt "AB City" valdē ir "Repharm" līdzīpašnieki Roberts Tavjevs un Sergejs Korņijenko.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu