T, 28.09.2022.

"Pret obligāto vakcināciju" dalībnieki palaiž rokas; policija sāk kriminālprocesus

TVNET/LETA
"Pret obligāto vakcināciju" dalībnieki palaiž rokas; policija sāk kriminālprocesus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 45
Foto: Juris Lisovs/TVNET

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesus par trešdien notikušā piketa "pret obligāto vakcināciju" dalībnieku uzbrukumu policistam, šorīt intervijā LR sacīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis. Viņš informēja, ka, pēc VP aplēsēm, pasākumā piedalījās ne vairāk kā 3500 cilvēku un kopumā tas noritēja mierīgi.

Vienlaikus VP sākusi kriminālprocesus - pret vairākām personām par uzbrukumu policistam, bet cits kriminālprocess sākts par policijas automašīnas stikla izsišanu. VP pārstāvis atzina, ka dažas personas, kuras uzbruka policistam, tika aizturētas.

Zellis piebilda, ka policija konstatēja arī dažus sīkus pārkāpumus, ko paveikuši cilvēki alkohola reibumā.

Foto: Protesta akcija "Pret obligātu vakcināciju"

VP tuvākajā laikā izvērtēs, kuras personas būtu saucamas pie atbildības. VP pārstāvis informēja, ka pamatā tiks vērtēti pārkāpumi, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu.

"Mūsu uzdevums bija nepieļaut provokācijas un nemierus, ar ko esam tikuši galā," piebilda Zellis.

VP priekšnieks Armands Ruks raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra, ka šī pasākuma rīkotājiem ir jārēķinās, ka tie tiks saukti pie atbildības par epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem. Viņš piebilda, ka pie atbildības tiks saukti organizatori, kuri sagatavoja pieteikumu par pasākumu, bet šo pieteicēju vidū neesot "pazīstamie politiķi", kuri piedalījās pasākumā.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Vecrīgā sapulcējās vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu "pret obligātu vakcināciju" pret Covid-19. Šāds cilvēku skaits pārsniedza pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskatīja liels skaits policistu. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī regulāri bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, asi konflikti ar policistiem pasākuma pirmajās stundās netika novēroti.

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Aināra Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Foto: Protests "Pret obligātu vakcināciju" nakts gaismās

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais