Otrdien atklāts kopš vasaras sākuma augstākais inficēšanās gadījumu skaits

Ilustratīvs attēls. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 249 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemts viens ziņojums par ar šo slimību saistītu nāves gadījumu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Pēdējo reizi lielāks saslimušo skaits izziņots 8.jūnijā, kad SPKC ziņoja par 256 saslimušajiem.

Šonedēļ Latvijā sākta skolēnu masveida testēšana pret Covid-19 pirms mācību gada sākuma. Iepriekš veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) brīdināja, ka, sākot testēt visus skolēnus, Covid-19 saslimstības rādītāji valstī noteikti pieaugs. Pagaidām gan nav pieejami dati par vakar identificēto jauno saslimušo vecuma sadalījumu, tāpēc nevar izdarīt secinājumus, vai lielais inficēto skaits saistīts tieši ar masveida testēšanu izglītības iestādēs.

Saskaņā ar SPKC mikroblogošanas vietnē "Twitter" izplatīto paziņojumu, izglītības iestādēs veikto skrīningu rezultāti tiek iekļauti ikdienas statistikā, taču pagaidām tie netiek atsevišķi izdalīti. "Šobrīd atsevišķi skolu skrīninga datus neizdalām, taču eventuāli plānojam minētos datus atšifrēt detalizētāk," norādīja SPKC.

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs diennakts laikā ir pieaudzis no 89,8 līdz 96,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt pēdējo reizi augstāks 14 dienu kumulatīvais rādītājs par šodien ziņoto bija 22.jūnijā, kad tas bija 96,7.

Aizvadītajā diennaktī mirušais Covid-19 pacients bijis vecumā no 90 līdz 99 gadiem.

No pēdējo 24 stundu laikā atklātajiem gadījumiem 204 cilvēki bija nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 45 - vakcinēti.

Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 12 453 Covid-19 izmeklējumi un pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 2%.

Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts kopumā 141 536 cilvēkiem, bet miruši 2570 ar šo slimību sasirgušie.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā kopumā inficējušies 1829 cilvēki, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību pārslimojušiem.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits sarucis līdz 97

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti 17 Covid-19 pacienti, stacionēto skaitam sarūkot no 98 līdz 97, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.

Tikmēr pagājušās diennakts laikā no ārstniecības iestādēm izrakstīti 17 Covid-19 pacienti.

Patlaban Latvijas slimnīcās ārstējas 85 Covid-19 pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu un 12 ar smagu slimības gaitu. Tādējādi 12,4% stacionēto šobrīd ir ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim no stacionāriem izrakstīti kopumā 14 509 Covid-19 pacienti.

Uz augšu
Back