Motobraucējiem ierādīta vieta braukšanai mežā. Tā atrodas pie 333 trases Ropažu novadā

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Motocikli mežā
Motocikli mežā Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

​Pašvaldības uzņēmums SIA "Rīgas meži" Ropažu novadā izveidojis Enduro taku motobraucējiem, informēja uzņēmumā. Enduro taka atrodas sporta kompleksa "333" apkārtnē, Ropažu novadā. Līdzīgu taku šogad plānots ierīkot Mārupes mežos.

Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, takas mērķis esot atļaut braukt ar motocikliem tiem piemērotās teritorijās, nevis braukšanu ierobežot. Takas atrašanās vietai izraudzīta teritorija ar mazāku rekreācijas vērtību, kas ietilpst degradēto teritoriju kategorijā.

"Tādējādi ceram mazināt mežu nelegālu izbraukšanu un konfliktus ar citiem meža apmeklētājiem," norāda Skudra.

19,7 kilometru garumā taka izveidota, sadarbojoties ar Latvijas Motosporta federāciju un sporta kompleksu "333". Tā atrodas Gaujas mežniecībā, netālu no sporta kompleksa "333" un izveidota tā, lai varētu braukt motociklisti ar dažādu pieredzi un spēkratiem.

Enduro taka iezīmēta ar atbilstošu marķējumu un brīdinājuma zīmēm uz ceļiem, kas šķērso trasi.

Taka izmantojama bez maksas, tomēr jāievēro vairāki svarīgi noteikumi, piemēram, norādītais kustības virziens, kā arī jāņem vērā, ka taka nav slēgta, tāpēc jārēķinās ar citiem meža apmeklētājiem.

Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja apliecībai un moto tehnikai jābūt tehniskā kārtībā. Ar motocikliem drīkst braukt tikai pa iezīmēto takas maršrutu.

Jāseko līdzi savai atrašanās vietai trasē, lai problēmu gadījumā var paziņot savu atrašanās vietu. Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, kā arī jānovāc no takas šķēršļi, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību, vai par tiem jāziņo pa tālruni 26 179 046 un jāievēro vēl arī citi noteikumi.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmums "Rīgas meži" pērn strādājis ar 18,2 miljonu eiro apgrozījumu un 648 640 eiro peļņu.

Uzņēmums dibināts 2008.gadā un pilnībā pieder Rīgas pašvaldībai.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu