Sv, 14.08.2022.

Pirmdien ugunsgrēkā Jelgavā cietis cilvēks

TVNET/LETA
Pirmdien ugunsgrēkā Jelgavā cietis cilvēks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: VUGD

Aizvadītajā diennaktī Jelgavā, kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī, noticis ugunsgrēks, kurā cietis viens cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar plkst.22.21 VUGD saņēma izsaukumu Jelgavā, kur piecstāvu ēkas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves priekšmeti trīs kvadrātmetru platībā un bija nostrādājis dūmu detektors. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

No ēkas tika evakuēti četri cilvēki, bet divi cilvēki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Plkst.23 ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēka iespējamais iemesls saistīts ar neuzmanīgu elektriskās sildierīces izmantošanu, novietojot to bīstami tuvu degtspējīgiem priekšmetiem.

VUGD atgādina, ka ir svarīgi ievērot piesardzību, izmantojot elektriskās sildierīces. Šobrīd, gaidot apkures sezonas sākumu, iedzīvotāji mājokļa apsildīšanai arvien vairāk izmanto elektriskās sildierīces. Tāpēc VUGD aicina pievērst uzmanību ierīču ražotāju instrukcijās paredzētiem drošas lietošanas noteikumiem un neizmantot bojātas elektroierīces, pagarinātājus un kontaktligzdas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi kāpņu telpā, mikroautobuss, presējamā iekārta un kokšķiedru plākšņu izstrādājumi, piededzis ēdiens, divos gadījumos dārza mājas, divos gadījumos - atkritumi neapsaimniekotās ēkās, elektrības rozete dzīvoklī.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jēkabpils novada Vīpes pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Raidot autocisternas skaņas signālu, sazinoties pa mobilo tālruni un izmantojot bezpilota gaisa kuģi, cilvēks tika atrasts un izvests no meža.

VUGD atgādina, ka, dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību: jāņem līdzi uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112. Ja persona saprot, ka pašu spēkiem nespēs izkļūt no meža, jāzvana glābējiem un jānosauc tiem pēc iespējas konkrētāki orientieri.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 33 izsaukumus - 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu