Karjeras nedēļā jauniešus aicinās izzināt IKT nozari

Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

No 11.oktobra līdz 15.oktobrim visā Latvijā devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kurā šogad jauniešus aicinās izzināt informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) profesijas, informēja Karjeras dienas rīkotāja, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Alise Serģe.

Šogad Karjeras nedēļa ar saukli "IKT tavai karjerai" veltīta IKT nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

VIAA izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta direktors Didzis Poreiters atzīmēja, ka pēdējo desmit gadu laikā nodarbināto skaits Latvijā IKT uzņēmumos audzis vairāk nekā divas reizes, un mūsdienās IKT prasmes ir nepieciešamas teju ikvienā moderni strādājošā uzņēmumā. "IKT profesionāļu pārziņā ir inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izveide un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, mājaslapu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzi citi virzieni," skaidroja Poreiters.

Lai izzinātu šī gada Karjeras nedēļas tēmu, tās laikā notiks vairāki centrālie pasākumi. Plānots, ka 11.oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem "Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?" pārrunās, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas, bet 12.oktobrī jauniešu diskusijā "Iedvesmas stāsti - kā es nokļuvu IKT nozarē?" pieredzes stāstos dalīsies profesionāļi, kuri darbojas IKT nozarē.

Paralēli tam visu Karjeras nedēļu skolotājiem būs pieejams izglītojošs materiāls 7.-9. klasēm, kas rosinās izmēģināt radošu programmēšanu "Learn IT" ekspertu vadībā.

Savukārt no 14.oktobra līdz 15.oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus hakatonā, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām palīdzēt jauniešiem efektīvi risināt dažādus karjeras jautājumus.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Karjeras nedēļa ar saukli "IKT tavai karjerai" notiks kopā ar pasākuma organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs, un, kā ik gadu, izglītības iestādes organizēs ar tēmas izpēti saistītus izzinošus pasākumus - diskusijas, tematiskas mācību stundas, radošās darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem, skolēnu vecākiem un nozares pārstāvjiem.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs papildus centrālajiem notikumiem visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno ar projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu par Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Uz augšu
Back