Rīgas Konferences 2021 programmā - ES Zaļais kurss un drošības jautājumi

FOTO: Valdis Kauliņš

15. un 16. oktobrī norisināsies ikgadējais starptautiskās drošības un politikas forums Rīgas Konference 2021, pulcējot dalībniekus gan klātienē, gan attālināti. Šogad konferences publiku uzrunās arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs, kā arī diskusijās piedalīsies Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa un Rumānijas prezidents Klauss Johannis. 

Konferencei sekot līdzi varēs tiešsaistē www.rigaconference.lv, kā arī portālā TVNET.

Kopš 2006. gada Rīgas Konference ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem drošības un ārpolitikas jautājumu forumiem Baltijas jūras reģionā. Konference sniedz iespēju iesaistītajām pusēm apzināt pašreizējās tendences un iesaistīties dialogā par globālajiem procesiem. Šogad tiks apspriestas tādas tēmas kā NATO 2030 dienaskārtība, ES Zaļais kurss, reģionālā un globālā drošība un datu drošība. Paralēli konferencei tiek organizētas arī piecas atsevišķas diskusijas un Nākotnes līderu forums 2021. Pilna konferences programma ir pieejama pasākuma mājaslapā.

Rīgas Konferences formāts šogad ir piemērots atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", pasākumu organizējot atbilstoši "zaļajam" drošības līmenim – klātienē Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā piedalīsies tikai personas ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences galvenajai programmai Rīgas konferences mājaslapā un medijos.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju. Konferences partnerorganizācijas ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds Baltijas valstīs.

Uz augšu
Back