Nākamnedēļ sāksies dzinējmedību sezona

FOTO: Schutterstock.com

Līdz ar 1.oktobri Latvijā tiks atklāta dzinējmedību sezona, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Kā skaidroja dienestā, medību ar dzinējiem vai traucēšanu jeb dzinējmedību sezona ik gadu sākas 1.oktobrī. Kolektīvo medību laikā dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Medību laikā ir atļauts nomedīt noteiktu skaitu un sugu dzīvnieku atbilstoši izsniegtajām medību atļaujām, un tām jānotiek stingri ievērojot noteikumus.

Vienlaikus VMD apkopotā informācija liecina, ka lielākā daļa medību drošības prasību pārkāpumu un arī nelaimes gadījumu notiek tieši dzinējmedībās.

Starp visbiežāk konstatētajiem drošības noteikumu pārkāpumiem un arī nelaimes gadījumu cēloņiem ir pielādēta šaujamieroča pārnēsāšana, pārvadāšana un nevērīga apiešanās ar ieroci. Kā uzsvēra dienestā, par drošības prasību pārkāpumiem medībās piemērojama administratīvā atbildība.

Pirms dzinējmedību sezonas sākuma VMD aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības un apzināties, ka par to ievērošanu medību laikā ir atbildīgs ikviens mednieks.

Starp obligāti ievērojamām prasībām ir prasības šaut tikai pa skaidri redzamu un atpazītu mērķi, nešaut pa mednieku līniju, ievērot noteiktos šaušanas sektorus, patvarīgi nepamest savu vietu uz mednieku līnijas un uzmanīgi apieties ar ieročiem. Ierocis drīkst būt pielādēts tikai tad, kad mednieks nostājies savā vietā uz mednieku līnijas, bet pārējā laikā tam obligāti jābūt izlādētam. Vienlaikus kā medniekiem, tā dzinējiem jāvalkā apģērba elementi, piemēram, vestes, jakas vai cepures, spilgtā krāsā, tiem jābūt viegli pamanāmiem.

Dzinējmedību sezona ilgs līdz 2022.gada 31.martam, izņemot mežacūku dzinējmedības - tās ilgs līdz 31.janvārim. Medības ar dzinējiem vai traucēšanu ir atļautas no saullēkta līdz saulrietam.

Tāpat VMD informē, ka, saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, medniekiem jāņem vērā, ka medības medību iecirknī vai tā daļā, kas atrodas pierobežas joslā, var būt ierobežotas. Medību noteikumi paredz, ka atbildīgā persona vienu dienu pirms plānotajām medībām medību iecirknī vai tā daļā, kas atrodas pierobežas joslā, informē Valsts robežsardzes struktūrvienību. Savukārt Medību likumā teikts, ka Valsts robežsardzes struktūrvienība ir tiesīga aizliegt vai pārtraukt medības medību iecirknī vai tā daļā, kas atrodas pierobežas joslas teritorijā, ja minētajā teritorijā ir noteikta ārkārtas situācija.

Uz augšu
Back