Sv, 4.06.2023.

Atkritumu izgāztuvē meklē kāzu kleitu, kaķi un citas vērtīgas lietas

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ekrānšāviņš no video

Iedomājieties, ka esat izmetis ko ļoti svarīgu, piemēram, grāmatu ar noglabātu naudu! Latvijas Televīzijas raidījuma "Ceturtā studija" žurnālisti devās uz atkritumu poligonu, lai noskaidrotu, cik iespējams ir atrast pazaudēto atkritumu izgāztuvē.

SIA "Clean R" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Auziņa stāsta, ka katru gadu ir tādi zvani, kad cilvēks izmisis zvana un meklē visneiedomājamākās lietas: "Piemēram, sieva uztaisījusi ģenerālo tīrīšanu grāmatu plauktam un izmetusi kādu grāmatu, kas bija kā apslēptais seifs, un tad vīrs mēģina tomēr to naudu kaut kā atgūt."

IA "Eco Baltica vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts novērojis, ka pēdējā laikā šādas situācijas manītas, šķirojot tieši tekstila atkritumus, jo uzņēmums tos ir sācis vākt un šķirot. 

"Un tieši jaku kabatas ir ļoti ierasta vieta, kur kaut kas tiek atstāts. Grāmatas, gredzeni, atslēgas - ir tāda klasika. Un nauda grāmatās, to joprojām cilvēki mēdz darīt," stāsta Aizbalts.

Vēršoties pie sava atkritumu apsaimniekotāja, ir iespējams atgūt pazaudēto, jo var izsekot katras mašīnas maršrutam, proti, kurā adresē konteiners ir tukšots.

"Lielākās cerības atgūt ir pirmo piecu stundu laikā no tā brīža, kad iztukšojuši konteineru un aizveduši. Viens maršruts, kad mašīna piepildās, ir kādas piecas sešas stundas. Tas ir no starta līdz izkraušanai poligonā," apgalvo Aizbalts.

Auziņa atminas, ka vienreiz uz poligonu atbrauca ļoti izmisis līgavainis, kuram bija stipri vētraina vecpuišu ballīte kādā viesnīcā un sanāca nozaudēt līgavas kāzu kleitu.

"Līgavainis mēģināja sameklēt kleitu, taču tas neizdevās. Es ceru, ka kāzas notika," sacīja Auziņa.

Aizbalts stāsta, ka visinteresantākais gadījums bija, kad vīrs izmeta sievu ar visām mantām ārā no mājas: "Vīrs visas viņas mantas sašķiroja tekstila konteinerā, vēlāk salaba un viss bija kārtībā. Bet sieva nenāca atpakaļ mājās, kamēr vīrs neatgrieza visas viņas mantas. Nu tad viņš zvanīja, mēs atgriezām, un ģimene tagad atkal ir kopā."

Plašāk skaties sižetā!

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu